କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ କାଳିକୁ ନେଇ ଉଠିଲା ଆପତ୍ତି: ବିଏମସିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ହାତରେ ‘କାଳି’ ଲଗାଯିବାକୁ ନେଇ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇବା ପରେ ଭାରତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦର ପ୍ରାଧିକରଣଙ୍କ ଆଂଚଳିକ ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। ଆଉ ଏହା ଉପରେ ତୁରନ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମକୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି।
ମିଳିଥିବା

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଭାରତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦ ପ୍ରାଧିକରଣର ଆଂଚଳିକ ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଗଷ୍ଟ ୧୭ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ବିଭାଗକୁ ଚିଠି ଲେଖି ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବା ନିମନ୍ତେ ଲଗାଯାଉଥିବା ଷ୍ଟାମ୍ପ ଯୋଗୁ ସ୍କିନ ଇନଫେକ୍ସନ(ଚର୍ମ ସଂକ୍ରମଣ ବା ଘା’) ହେଉଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ବହୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିବା ନେଇ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚିଠି ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅଗଷ୍ଟ ୨୪ତାରିଖରେ ଉଭୟ ବିଏମସି ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନର ଓ କୋଲକାତାସ୍ଥିତ ବିମାନ ବନ୍ଦର ପ୍ରାଧିକରଣ ଆଂଚଳିକ ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ ତୁରନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ହାତରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବା ନିମନ୍ତେ  ଷ୍ଟାମ୍ପ ଲଗାଯାଉଥିଲା। ଯାହାର କାଳି ଯୋଗୁ ହାତରେ ଘା’ ହେଉଥିବା ନେଇ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଗତ ଜୁନ ମାସଠୁ ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ବାରମ୍ବାର ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।  ବିମାନ ବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଆଂଚଳିକ ନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ କାଳିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ନା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ଅବାପୁଣି ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଫର୍ମାଟରେ ଏହାକୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ ସେ ନେଇ କୌଣସି ସୂଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଜବତ ହେଲା ୭୦ ଲକ୍ଷର ଗଞ୍ଜେଇ, କୋରାପୁଟରୁ ପଞ୍ଜାବ ଚାଲାଣ ସନ୍ଦେହ

୧୭୦୯ ପୁଲିସ୍‌ଙ୍କୁ ମିଳିବ ‘ଆନ୍ତରିକ ସୁରକ୍ଷା ସେବା ପଦକ’

ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଆର ମୁହଁରେ ପକାଇଦେଲା କୋଭିଡ୍‌ ଆମ୍ୱୁଲାନ୍ସ!

୮୩ ବର୍ଷ ବୃଦ୍ଧକୁ ପିଟି ପିଟି ଗୋଡ ହାତ ଭାଙ୍ଗିଦେଲା ପୁଲିସ  

କଟକରେ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ସୁଦ୍ଧା ବନ୍ଦ ରହିବ ଦୋକାନ ବଜାର !

ମଧୁମେହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ  ଏମିତି ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ଡାକ୍ତର ଅନୁଜ ବଳିୟାରସିଂହ

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି, ଜଙ୍ଗଲରୁ କାଠ ଆଣି  ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ପୋଲ କରୁ ନାହାନ୍ତି ହେଲେ ତାର ଖୋଲିନେଲେ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶୁଳ୍କ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ଓଡ଼ିଶାରୁ ସୁରତ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ, ଧରିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ

ସାପ କାମୁଡ଼ା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା

ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ସଂଖ୍ୟା ଟପିଲା ୭୫୦