ମାଲିକ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଲେ ବ୍ଲାକି ଓ ସୁଇଟି, ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ନୁହେଁ ନାଗ ସହ ଲଢ଼ି ହାରିଗଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର) ମାଲିକ ପାଇଁ ଜୀବନ ଦେଲେ ବ୍ଲାକି ଓ ସୁଇଟି। ଏମାନେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ନୁହଁନ୍ତି, ଦୁଇଟି କୁକୁରର ନାଁ । କୁକୁର ଦୁଇଟିଙ୍କର ଜୀବନ ଯିବାର ୧୧ ଦିନ ପରେ ମାଲିକ ଜାଣିଲେ ରହସ୍ୟମୟ ଘଟଣା । ସିସିଟିଭିରୁ କୁକୁର ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଜାଣିବା ପରେ କୋହ ସମ୍ଭାଳି ପାରିନଥିଲେ ମାଲିକ । କାରଣ ମାଲିକର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଇ ପ୍ରାଣ ବଳି ଦେଇଛନ୍ତି ଦୁଇ ଲାବ୍ରାଡର ପ୍ରଜାତିର କୁକୁର।

ଭୁବନେଶ୍ୱର କାନନ ବିହାର ଫେଜ୍-୨ରେ ରୁହନ୍ତି ଡାକ୍ତର ଆର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ମାଝି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର।  ତାଙ୍କ ବାପା ଡାକ୍ତର ପଦ୍ମନାଭ ମାଝୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ଗତ ମାସରେ ହୋଇଯାଇଛି । ହେଲେ ବାପା ପଦ୍ମନାଭ ପାଳିଥିବା ୨ଟି କୁକୁରଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେଉଥିଲେ ଆର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ । ଗୋଟିଏ କୁକୁର ନାଁ ବ୍ଳାକି, ଆଉ ଅନ୍ୟଟି ସୁଇଟି । ଏମାନେ ଦିନରେ ବଗିଚାରେ ଖୋଲା ବୁଲନ୍ତି  ।

ହେଲେ ରାତିରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଘରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ତାର କବାଟକୁ ଶିକୁଳିରେ ଚାବି ପକାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଚଳିତମାସ ୧୬ ତାରିଖ ସକାଳେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରହସ୍ୟମୟ ଢଙ୍ଗରେ ୨ଟି ଯାକ କୁକୁରଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା।

କୁକୁରମାନେ ରହୁଥିବା ଘରର କବାଟ ଖୋଲାଥିଲା। ଲୁହା ଶିକୁଳି ଛିଡି ତଳେ ପଡିଥିଲ॥ ଏହା କେଉଁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କାମ ସନ୍ଦେହ କରି ମାଝି ପରିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ବଗିଚା ଭିତରେ କୁକୁରଙ୍କ ମୃତଦେହ ପୋତି ଦେଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ତେବେ କୁକୁର ମୃତ୍ୟୁ ସେମାନଙ୍କ ମନକୁ ଆନ୍ଦୋଳିତ କରିଥିଲା । ଗତକାଲି ସିସିଟିଭିରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ସେହିଦିନ ଏକ ବଡ଼ ନାଗ ସାପ ବଗିଚାକୁ ପଶୁଛି । ସାପକୁ ଦେଖି କୁକୁର ଦୁଇଟି ଲୁହା ଜାଲି ଲଗା କବାଟକୁ ଭୀଷଣ ଭାବେ ଆଘାତ ଦେଉଛନ୍ତି।  ପ୍ରାୟ ୧୦ ମିନିଟ ପରେ ଲୁହା ଶିକୁଳିଟି ଭାଙ୍ଗିଯିବା ପରେ ସାପ ସହ ଲଢେଇ କରିଛନ୍ତି । ଯଦିବା ରାତିରେ ଭିଡିଓ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉନି, ହେଲେ ତାପରର ଘଟଣା ପରିବାର ଲୋକେ ଠିକ ଅନୁମାନ କରିପାରିଛନ୍ତି।   ଏହା ଏକ ବଡ଼ ନାଗ ସାପ ବୋଲି ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ମଲ୍ଲିକ ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିଧାନସଭା ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ, ୧୩୬ ପଜିଟିଭ

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ କୋଭିଡ୍‌ ଗୁମର ଖୋଲିଲେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ

ଆଉ ୧୪ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ନୂଆ ୩,୯୨୨

ଏହି ସହରରେ ଆଜିଠୁ ୭ ଦିନ ଶଟଡାଉନ

ଆଜି ଜେଇଇ ଆଡଭାନ୍ସଡ୍ ପରୀକ୍ଷା

ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର କମିଟିକୁ ନେଇ ବିଦ୍ରୋହ: ନବୀନଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଉଠିଲା ଅଙ୍ଗୁଳି

ଜାତିସଂଘରେ ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରତିଜ୍ଞା: ଭାରତ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଟିକା ଯୋଗାଇ ଦେବ

ନଡ୍ଡାଙ୍କ ଟିମ୍‌ରେ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ବଜାୟ ରଖିଲେ ବୈଜୟନ୍ତ

ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୩୫୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ୯୦୦ ପାର୍‌

ଜାତିସଂଘରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଭାରତ କହିଲା ‘ନିର୍ଲଜ ଦେଶ’

ପୁରୀ: କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କହିଲେ ଆମକୁ ବିବାଦୀୟ ଜମି ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର

୨୯ରେ ଘୋଷଣା ହେବ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ