ଲକଡାଉନ୍‌ ପୋଛିଦେଲା ଦେଲା ମଥାର ସିନ୍ଦୂର

ପୋଲସରା (ଆଲୋକ ଗୌଡ଼): କରୋନାକୁ ନେଇ ସାରାଦେଶରୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ କରୁଣ କାହାଣୀ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ତାଲିକାରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଚିତ୍ର ଯୋଡ଼ିହୋଇଯାଇଛି। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ଘର ମୁହାଁ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସୀମାହୀନ ଦୁଃଖ ଭୂତାଣୁ ଭୟଠାରୁ ବଳିଯାଇଛି। ଘରକୁ ଆସିବା ପାଇଁ ସୁରତ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଲେ। ହେଲେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଢ଼ିପାରିଲେନି । ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆଗରୁ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ। ଏମିତି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲାସରା ବ୍ଲକ ମାଳତେନ୍ତୁଳିଆ ପଂଚାୟତ ଖଇର ଛଟା ଗାଁରୁ ଆସିଛି । ମୃତ ଯୁବକ ଜଣକ ହେଲେ ସିଲୁ ଜେନା।

ସିଲୁ ସୁରତରେ ସୂତାକଳରେ କାମ କରନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭଳି ଏବେ ସେ ଘର ମୁହାଁ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ସେ ସୁରତ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ବସ୍‌ରେ ଆସି ଟ୍ରେନ୍‌ ଧରିଥାନ୍ତେ ସିଲୁ। ହେଲେ ଗାଁକୁ ଆସିବାକୁ ଷ୍ଟେସନରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ହଠାତ ଦେହ ଅସୁସ୍ଥ ହେବାରୁ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଆଉ ସେହିଠାରେ ହିଁ ସାଙ୍ଗରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଭାଇ ଏବଂ ମାମୁଁ ଶବ ଶତ୍କାର କରିଦେଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପରିବାରର ବୋଝ ଉଠାଉ ଥିବା ପୁଅ ଗଲାପରେ ଏବେ ବାହୁନି ବାହୁନି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ମା’। ଆଉ ଧୈର୍ଯ୍ୟହରା ହୋଇ ଚେତା ବୁଡିଯାଉଥିଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ। ଅନ୍ୟପଟେ ପରିବାର ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅକୁ ହରାଇ ଥିବା ପରିବାରକୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ତରଫରୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ପୁରୀ: କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ କହିଲେ ଆମକୁ ବିବାଦୀୟ ଜମି ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର

୨୯ରେ ଘୋଷଣା ହେବ ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ

କରୋନା ବେଳେ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ତାରିଖ ଘୋଷଣା, ଆକ୍ରାନ୍ତ ବି ଦେବେ ଭୋଟ୍

ରାଜ୍ୟରେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା

କୃଷି ବିଲକୁ ବିରୋଧ କରି ସାରା ଦେଶରେ ଚାଷୀଙ୍କ ‘ଭାରତ ବନ୍ଦ’

କରୋନା ମୁକାବିଲା: କେନ୍ଦ୍ର ବଢ଼ାଇଲା ସହାୟତା ଅର୍ଥ, ୧୦୬୯ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର

ସତ୍ୟନଗର ଶ୍ମଶାନ କହିବ ସତ କ’ଣ ?

ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମାଗୁଛି ପୁଲିସ!

ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା: ଚାର୍ଜସିଟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସଲମାନ ଖୁର୍ସିଦଙ୍କ ନାମ

ରାଜ୍ୟରେ ୪୩୪୦ ନୂଆ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

ONGC ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

କରୋନାରେ ଚାଲିଗଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ