ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତିଙ୍କ ପାରିବାପଣିଆ, ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ଶତାଧିକ ବିଜେଡି କର୍ମୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଡ଼ିଆରେ ଗୋଟେ ଢଗ ଅଛି ‘ବାପପୁଅ ରାତି ସାରା ଅନିଦ୍ରା, ମୁଗୁରା ପଛ ମେଲା’। ଏଭଳି ଲୋକକଥା ଏବେ ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହୋଇଛି। ବିଶେଷକରି ବିଜେଡିର ଯୁବ ସଭାପତି ବ୍ୟୋମକେଶ ରାୟଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବୀରପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ପଂଚାୟତର ଶତାଧିକ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଓ ମହିଳା ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଦସ୍ୟ ଆଜି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବାପରେ ଶ୍ରୀ ରାୟଙ୍କ ପାରିବାପଣିଆ ପଦାରେ ପଡ଼ିଛି।

ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ମିିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନୀତି ଆଦର୍ଶ ଏବଂ ପିପିଲି ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଆଶ୍ରିତ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ କରି ବୀରପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ପଂଚାୟତର ଶତାଧିକ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଓ ମହିଳା ସ୍ୱୟଂ ସହାୟିକା ଗୋଷ୍ଠୀର ସଦସ୍ୟାମାନେ ଆଜି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପୃଥ୍ୱୀରାଜ ହରିଚନ୍ଦନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦଳୀୟ ଉତ୍ତରୀୟ ଓ ଟୋପି ପିନ୍ଧାଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିଥିଲେ। ଏହି ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବରେ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଜ୍ୟ ସଭାନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ପଟ୍ଟନାୟକ, ବିଜେପି ନେତା ନିରଜଂନ ମିଶ୍ର, ଆଲୋକ ସେଠୀ,ଯାଜ୍ଞସେନୀ ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବୀରପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ପଂଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ୱାର୍ଡମେମ୍ବର ଧନ ବେହେରା, ପାନ ବେହେରା, ଗୀତାଞ୍ଜଳି ନାୟକ, ମଂଚ ସଭାନେତ୍ରୀ ମଂଜୁଳା ସେଠୀ, ସୁଭଦ୍ରା ବେହେରା, ସୁକାନ୍ତି ମହାନ୍ତି, ବାସନ୍ତୀ ଜେନା, ମାନିନୀ ବେହେରା, କୁସୁମ ବେହେରା, ମଂଜୁ ସେଠୀ, ରାଧା ବେହେରା, ଅନୁପମା ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ଶତାଧିକ ସ୍ୱଂୟ ସହାୟିକା ମହିଳା ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଶ୍ରୀ ରାୟ ନିଜର ଟିମ୍ ସହ ଗତ ଏକମାସରୁ ଅଧିକ ଦିନ ହେଲା ଏହି ପଂଚାୟତ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ବିଜେଡି ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେଡି ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ସଦୃଶ ହୋଇଛି । ଶ୍ରୀ ରାୟଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ବିଜେଡିର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଏହି ପଂଚାୟତରେ ପଡ଼ି ରହିଛି । ତା’ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସଂଗଠନ ସହ ରଖିବାରେ ସେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ପରେ ପିପିଲି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା, ଯେଉଁଠି ଶତାଧିକ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଦଳ ଛାଡ଼ି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପୁଲିସ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରି ଶ୍ରୀ ରାୟ ଗତକିଛି ଦିନ ତଳେ ବିବାଦୀୟ ହୋଇଥିଲେ।

ବିଜେପିର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଆଜି ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଶତାଧିକ ଲୋକ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସରକାରୀ ଯୋଜନାରୁ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ବଂଚିତ ରହିଥିବା ନେଇ କ୍ଷୋଭ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଗତ ଫନିି ବାତ୍ୟାଜନିତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଟଙ୍କା ନମିଳିବା, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଯୋଗ୍ୟ ଗରିବ ବ୍ୟକ୍ତି ଘର ପାଇବାରୁ ବଂଚିତ ହେବା ଆଦି ପାଇଁ ବିଜେଡିରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ବିଜେପି ନେତା ଶ୍ରୀ ହରିଚନ୍ଦନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫନି ସହାୟତାରେ ବ୍ୟାପକ ଭଷ୍ଟ୍ରାଚାର, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା, ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣ, ଧାନ କିଣାରେ ଦୁର୍ନୀତି, ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ, ପିପିଲିରେ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନହେବା ଆଦି ସମସ୍ୟା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜନଅସନ୍ତୋଷ ସ୍ଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କେନ୍ଦ୍ରର ଗରିବ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜାନାକୁ ପିପିଲିରେ ଲାଗୁ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ପିପିଲି ଅଂଚଳ କୃଷି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଅଂଚଳ ହୋଇଥିବା ସତ୍ୱେ ଶୀତଳ ଭଣ୍ଡାରର ଅଭାବ, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଆଜି ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟା ଭାବେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛି ବୋଲି ବିଜେପି ନେତା ଶ୍ରୀ ହରିଚନ୍ଦନ କହିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।