ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋରେ ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପଦକ ଜିତିଲେ ଅନୁରାଣୀ

ବର୍ମିଂହାମ: ଦେଶ ପାଇଁ ପୁଣି ଏକ ପଦକ ଜିତିଲେ ଆଉ ଜଣେ ଆଥଲେଟ୍‌। ରବିବାର ବର୍ମିଂହାମ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା-୨୨ରେ ମହିଳା ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ ବର୍ଗରେ  ଅନୁରାଣୀ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଫାଇନାଲରେ ଜାଭେଲିନରେ ପଦକ ଜିତବାରେ ଅନୁରାଣୀ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀ ହେବାରେ ଗୌରବ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି । ୬୦ ମିଟର ଥ୍ରୋରେ ଅନୁରାଣୀ ତାଙ୍କର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।  ତେବେ ଆଉ ଜଣେ ଭାତୀୟ ଶିଳ୍ପାରାଣୀ ଜାଭେଳିନ ଥ୍ରୋରେ ସପ୍ତମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଅଟକିଯାଇନ୍ତି।

ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଷ୍ଟେଲିୟାର କେଲସି-ଲି ବାରବର୍ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣପଦକ ଜିତିଥିଲା ବେଳେ ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ମାକେଞ୍ଜି ଲିଟେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହି ରୌପ୍ୟପଦକ ହାତେଇଛନ୍ତି।  ଏହା ହେଉଛି ରାଣୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ପଦକ ।

ଏଥିସହ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାର ଦଶମ ଦିନରେ ରବିବାର  ଭାରତ ତତୁର୍ଥ ମେଡାଲ ହାସଲ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ ରାଣୀ  ୫୫.୬୧ ମିଟର ପାଇଁ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ ଚତୁର୍ଥ ଥ୍ରୋରେ ସେ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମକୁ ଫେରି  ୬୦ ମିଟରରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିଥିଲେ। ସେହିପରି  ଆଜି ଭାରତକୁ ୨ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ସହ ହକି ଟିମ୍‌କୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ମିଳିଛି। ବକ୍ସିଂରେ ଭାରତ ୨ ଖେଳାଳି ଜିତିଲେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ। ୪୮ କେଜି ବର୍ଗ ମହିଳା ବକ୍ସିଂରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଜିତିଲେ ନିତୁ ଘଂଘାସ। ସେ ଫାଇନାଲରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ବିଜେତା ଡେମି-ଜାଡେ ରେଜଟାନଙ୍କୁ ୫-୦ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।