ଖୁସି ଖବର! ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଫାଇନାଲ୍‌ ମ୍ୟାଚକୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦେଖିବେ ଦର୍ଶକ

ସାଉଥାମ୍ପଟନ୍‌: ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ମଧ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ୧୮ ତାରିଖରୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ସାଉଥାମ୍ପଟନରେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପର ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ମିଳିଛି । ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ । ଆୟୋଜକ କାଉଣ୍ଟି ହାମ୍ପଶାୟର ଏ ନେଇ ବିଚାର କରୁଛି। ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଶେଷଥର ଲାଗି ୨୦୧୯ରେ ଦର୍ଶକ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଗତ ସିଜନରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌, ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମୁକାବିଲା ଗୁଡ଼ିକ ବିନା ଦର୍ଶକରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା।

ହାମ୍ପଶାୟର୍ କାଉଣ୍ଟି କ୍ଲବର ମୁଖ୍ୟ ରଡ୍ ବ୍ରାନ୍ସଗ୍ରୋଭ କହିଛନ୍ତି, ଇଂଲଣ୍ଡ ଆଣ୍ଡ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ଇସିବି) ଡବ୍ଲୁଟିସି ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ୪ହଜାର ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସାମିଲ୍ କରିବାକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଏକ ବଡ଼ ମ୍ୟାଚ୍‌, ତେଣୁ ଏଥିରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆସିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି । ରଡ୍ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଆଜିଠାରୁ ଚାରିଦିନିଆ କାଉଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚର ଆୟୋଜନ କରୁଛୁ ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ ପରେ ପ୍ରଥମଥର ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ କାଉଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସିଜନର ବାକି କାଉଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକ ଆସିବେ ବୋଲି ରଡ୍ କହିଛନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ମୁମ୍ବାଇରେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି। ଜୁନ୍ ୨ ତାରିଖରେ ଟିମ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବ। ବିରାଟ୍ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସାଉଥାମ୍ପଟନରେ ୧୦ ଦିନ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବ । କିନ୍ତୁ ଟିମକୁ ଅଭ୍ୟାସ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମର ଖେଳାଳିମାନେ କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ସ୍ୱଦେଶରେ ନେଇ ନେଇଛନ୍ତି। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟିକା ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହିଁ ନେବେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, କରୋନା ଯୋଗୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଯାଇଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚାରିମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଥିଲା । କିନ୍ତୁ କରୋନା ବଢ଼ୁଥିବା ଦେଖି ବାକି ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳିନଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।