ଅଣ୍ଡର-୨୩ ଆଶାୟୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର୍ ଗୁରୁତର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନର ଚୟନ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଭଣ୍ଡାରୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀର କଶ୍ମୀର ଗେଟ୍‌ ନିକଟରେ ଥିବା ସେଣ୍ଟ ଷ୍ଟିଫେନ୍ସ କଲେଜ ପଡ଼ିଆରେ ଅମିତଙ୍କ ଉପରେ ଏଭଳି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ଅଣ୍ଡର -୨୩ ଟିମ୍‌ର ଚୟନ ଚାଲିଥିଲା।

ଟିମ୍‌ରେ ଯେଉଁ ଖେଳାଳିମାନେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନଥିଲେ ସେମାନେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ଅମିତଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଓ ଗୋଡ଼ରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ସାଣ୍ଟ ପରମାନନ୍ଦ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଅମିତଙ୍କ ସହ ଚୟନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଥିବା ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ଆଜି ପ୍ରାୟ ୧ଟା ବେଳେ ଅଣ୍ଡର-୨୩ ମୁସ୍ତାକ ଅଲୀ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଚୟନ ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ୨ରୁ ୩ ଜଣ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବା ସହ ତାଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିଥିଲେ।

କିଛି ସମୟରେ ସେମାନେ ଅମିତଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ୍‌ରେ ଆଘାତ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଆଉ କିଛି ଯୁବକ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ଅମିତଙ୍କୁ ଲୁହା ରଡ଼ ଓ ହକି ଷ୍ଟିକ୍‌ରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ପୁଲିସ୍‌ ଖବର ପାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ସେଠାରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।