ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଧୃତରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ ସହିତ ତୁଳନା କଲେ ବିପ୍ଲବ ଦେବ

କୋଲକତା: ମହାଭାରତ ଯୁଗରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ ଏବଂ ସ୍ୟାଟେଲାଇଟ୍‌ ଆଦି ଥିଲା କିମ୍ବା ଏହାର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସେହି ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା ଭଳି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିବା ତ୍ରିପୁରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିପ୍ଲବ ଦେବ ଏବେ ଆଉ ଏକ ବୟାନ ଦେଇ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ସେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ମହାଭାରତର ଅନ୍ଧ ରାଜା ଧୃତରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ ସହିତ ତୁଳନା କରିଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଚାଲିଥିବା ‘ସିଣ୍ଡିକେଟ୍‌ ରାଜ୍‌’ ଏବଂ ‘ଆତଙ୍କରାଜ୍‌’ ପ୍ରତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଅନ୍ଧ ଭଳି ଆଚରଣ କରୁଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଜନତା ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରିବେନି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ହୁଗୁଳି ଜିଲ୍ଲାର ଆରାମବାଗଠାରେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗଦେଇ ବିପ୍ଲବ ଏପରି କହିଥିଲେ। “ସବୁ ଚୋରଙ୍କୁ ମହାନ ଲୋକଙ୍କ ରାଜ୍ୟ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆସିଲ। ଲୋକେ ଏହାର ଜବାବ ଦେବେ” ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିବା ମହାଗଠବନ୍ଧନ ବୈଠକ ବାବଦରେ ସେ ଏଭଳି କହିଥିଲେ।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିଜ ଗାତ ନିଜେ ଖୋଳୁଛନ୍ତି। ଧୃତରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ କୌରବ ମାତ୍ର ୫ ଜଣଙ୍କଠାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ, ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ତାହା ହିଁ ହେବ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ,“ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ସିପିଏମ୍‌କୁ ହଟାଇଥିବା ଲୋକେ ଏବେ ଗୋଟିଏ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍‌ ସରକାର ପାଇଛନ୍ତି। ମମତାଙ୍କ ସରକାର ସିପିଏମ୍‌ ସରକାରର ଜେରକ୍ସ କପି। ଆପଣମାନେ କ’ଣ ଗୋଟିଏ ଜେରକ୍ସ କପି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ? ଏହି ଜେରକ୍ସ କପିକୁ ଫୋପାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତୁ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଲୋକେ ପ୍ରକୃତ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଚାହାନ୍ତି।”

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ନବରାତ୍ରୀରେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ବାଲୁସାହି’

ଏଥର ଦଶହରାରେ ନିଜକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏକ ନୂଆ ଲୁକ୍

ଆକାଶମାର୍ଗରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହ୍ୱାଟସଆପକୁ ଆସୁଛି ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ

ଚାଲିଛି ମହାନବରାତ୍ରି: ଜାଣନ୍ତୁ ୯ ଦିନରେ କେଉଁଦିନ ମା’ଙ୍କର କେଉଁ ସ୍ୱରୂପକୁ ପୂଜା କରାଯାଏ

ଯୌନ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ଫସିବା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲା ଏୟାରଟେଲ୍

ପୁଲିସ୍‌ ଇନସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ହତ୍ୟା

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି

ଚାଇନାକୁ ଚେକ୍‌: ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ହେବ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

ମଇଁଷି ଉପରେ ବସି ଆସିଲେ, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ

ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାରର ୭ ଜଣଙ୍କୁ କରୋନା, ପୁଅଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସାଂଘାତିକ

ବିହାର ରାଜନୀତିର ଲଡ଼ୁ ମିଳୁ ବା ନ ମିଳୁ, ଏହି ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲଡ଼ୁ ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ଚାଖନ୍ତୁ…