ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, ଜୁନ ୨୪କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ଶୁଣାଣି

କୋଲକାତା: ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ବିଜେପି ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବିଜୟୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ କୋଲକାତା ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି ପରାଜିତ ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ। ଆଜି ଏହି ମାମଲା କୋଲକାତା ହାଇକୋର୍ଟରେ ହେବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି ମାମଲାକୁ ଜୁନ୍ ୨୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଜି କେବଳ କୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲା ଲିଷ୍ଟିଂ ହୋଇଛି।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳେ କୋଲକାତା ହାଇକୋର୍ଟର ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ କୌଶିକ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଲ୍ଲେଖ ସମୟରେ ବିଚାରପତି କହିଥିଲେ ସାଧାରଣତଃ ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ ମାମଲାରେ ଆବେଦନକାରୀ ନିଜେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବାକୁ ପଡେ ତେଣୁ ଆବେଦନକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କି ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯିବ। ତେଣୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବେ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ଜରିଆରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଟିଏମସି କି ମମତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ।

ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ବେଳେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ପାତର ଅନ୍ତର କରିଥିବା ମମତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଭୋଟ ଗଣତିରେ ହେରଫେର କରାଯାଇ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀଙ୍କୁ ବିଜୟୀ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ମମତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆସନ ଥିଲା।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିଜ ଆସନ ଭବାନୀପୁରକୁ ଛାଡ଼ି ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ କରିଥିଲେ। ଉଭୟ ନେତା ବିଜୟୀ ହେବେ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଶେଷରେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ରାୟ ପରେ ମମତା ମାଟି କାମୁଡିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଏହାପରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି ହେଲେ ସେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।