‘ମୁଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ପିଏ… ସେ କମ୍ପାନୀକୁ ସହଯୋଗ କର’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ‘ମୁଁ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ପିଏ କହୁଛି.. ଆପଣ ରେଲଓ୍ୱେ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର…ସେ କମ୍ପାନୀକୁ ଟିକିଏ ସହଯୋଗ କର ଆଉ କିଛି ବଦଳି କରିବାର ଥିଲା’। ଏଭଳି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିକଟରେ ରେଲଓ୍ୱେ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲା। ଏବେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କର ନାମ ସମର୍ଥ।

ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପିଏ କହି ରେଲଓ୍ୱେ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ ପାଖରୁ ନିଜ ସ୍ୱାର୍ଥ ସାଧନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା ବୋଲି ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ରେଳ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଜ୍ୟାନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଏପରି ଫୋନ୍ ଆସିବା ପରେ ଡିଆରଏମ, ଜିଏମ୍ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡ ୟୁନିଟଙ୍କୁ ଏ ବାବଦରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଥିଲା। ଏବେ ସମର୍ଥ ଏବଂ ତାର ବାପା ଅଜୟଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଜାଲ ପରିଚୟ ଦେଇ ଠକିବାକୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରଖିଥିବାରୁ ସମର୍ଥ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ତଦନ୍ତ ବେଳେ ସମର୍ଥ କରିଛି ଯେ ସେ ଏବଂ ତାର କିଛି ସାଙ୍ଗ ମିଶି ଗୋଟିଏ ଗ୍ରୁପ କରିଛନ୍ତି। ଏମାନେ ଚାକିରି ଦେବା ନାଁରେ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କଲ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କୁ ଟିକିଏ ସପୋର୍ଟ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରନ୍ତି। ତେବେ ସମର୍ଥର ବାପା ଅଜୟ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କର ସଂପୃକ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲରୁ ପୁଅ ସମର୍ଥ କରିଛି କେବଳ। ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସଂପୃକ୍ତି ନାହିଁ ବୋଲି ଅଜୟ ଜେରା ବେଳେ କହିଥିବା ରେଳ ବିଭାଗ କହିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।