ହିନ୍ଦୁ ଯବାନ-ମୁସଲିମ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ହିଂସାର ଗୁଜବକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ସିଆରପିଏଫ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜଣେ ମୁସଲିମ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଓ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହୋଇଥିବା ଏବଂ ପରେ ଗୁଳି ଚାଲିଥିବା ଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଏବଂ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି। ଆଜି ଡବ୍ଲୁଏସ୍‌କେ ନାମକ ଏକ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରୁ ହୋଇଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କୁହାଯାଇଥିଲା, ଜଣେ ମୁସଲିମ୍‌ କଶ୍ମିରୀ ପୁଲିସ୍‌ ୫ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଖରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ପାସ୍‌ ନଥିବାରୁ ସେମାନେ ବାଟ ଛାଡ଼ୁନଥିବା କଥା ଏଥିରେ ଲେଖାଥିଲା। ପରେ ଟ୍ୱିଟ କରିଥିବା ‘ଡବ୍ଲୁଏସ୍‌କେ’ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଲେଖିଥିଲେ ଏହିଁ ଘଟଣା ପରଠାରୁ କୁଆଡ଼େ କଶ୍ମୀରରେ ପରିସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗିନ ରହିଛି।

ଏହାପରେ ଉଭୟ ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଏବଂ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ୍‌ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ସିଆରପିଏଫ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଏହି ହିଂସାମୂଳକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ର ତଥ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଥା ଏବଂ ଭିତ୍ତିହୀନ। ଦେଶର ସମସ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଦେଶଭକ୍ତି ଏବଂ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି, ଆମର କେବଳ ୟୁନିଫର୍ମର ରଙ୍ଗ ବଦଳିଥାଏ।


ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଇମ୍‌ତିୟାଜ୍‌ ହୁସେନ୍‌ କହିଛନ୍ତି, “ସେମାନେ କେଉଁ ନିଶା ଖାଉଛନ୍ତି ଓ କେଉଁ କାଳ୍ପନିକ ଦୁନିଆରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି? ଯଦି ଗୋଟିଏ ଟ୍ୱିଟର ଭେରିଫାଇଡ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ଏମିତି ତଥ୍ୟ ରଖୁଛି, ଭାବନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ଅନ୍ୟ ସବୁ ଫେକ୍‌ ଆଇଡି କ’ଣ କ’ଣ ଲେଖୁନଥିବେ।”

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସପିଂ ମଲ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ପିଆଜ ଚୋରି କରିବାକୁ ଯାଇ ଧରାପଡ଼ିଗଲେ ୨ ଯୁବକ

ମାଗଣା ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା? ବିହାର ପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ତାମିଲନାଡୁ

ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଛୁରୀ ଭୁସି ହତ୍ୟା, ମିଳିଲା ରକ୍ତାକ୍ତ ମୃତଦେହ

୧,୭୨,୦୦୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଥର ମରୁଭୂମିରେ ଥିଲା ଗୋଟେ ନଈ

ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ ଭର୍ତ୍ତି ଟ୍ରକ୍‌ ହାଇଜ୍ୟାକ

ଲେହ’କୁ ଚାଇନାର ଦେଖାଇଲା ଟ୍ୱିଟର, ଚିହିଁକି ଉଠିଲେ ଭାରତ ସରକାର

ମହିଳା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ନିଆରା ୱେଡିଂ ଫଟୋଶୁଟ୍

ମା’ଙ୍କୁ ପିଟିବାରୁ ବାପାଙ୍କୁ ବାଡ଼େଇ ମାରିଦେଲା ନାବାଳିକା ଝିଅ

କେବଳ ବିହାରରେ ମାଗଣା ଟିକା? ବିଜେପି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ନେଇ ବିବାଦ ତୀବ୍ର

‘ନାଗ’ ଆଣ୍ଟି ଟ୍ୟାଙ୍କ ଗାଇଡେଡ୍‌ ମିସାଇଲର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ, ସ୍ଥଳସେନାରେ ହେବ ସାମିଲ

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିହାର ଉପମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶୀଲ କୁମାର ମୋଦିଙ୍କୁ କରୋନା