ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ଜଣେ ଆତଙ୍କୀ ମୃତ, ୩ ଯବାନ ଆହତ

ଶ୍ରୀନଗର: ଶ୍ରୀନଗରରେ ବିଏସ୍ଏଫ-୧୮୨ ବାଟାଲିଅନ୍ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଆଜି ଭୋର ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୪ଟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୩ଜଣ ବିଏସ୍ଏଫ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛି। ଏବେ ବି କ୍ୟାମ୍ପ ପରିସରରେ ୩ରୁ ୪ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି।

ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲୁଚି ରହିଥିବା ବିଲ୍ଡଂକୁ ସିଆରପିଏଫ, ବିଏସଏଫ୍‌ ଓ ଏସଓଜି ଯବାନମାନେ ଚାରିଆଡୁ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଶ୍ରୀନଗର ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ସମସ୍ତ ବିମାନ ଚଳାଚଳକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି।

ଶ୍ରୀନଗରର ବିଏସ୍ଏଫ-୧୮୨ ବାଟାଲିଅନ୍ କ୍ୟାମ୍ପର ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଟାଗେର୍ଟ କରିଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପର ମୁଖ୍ୟ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ  ବେଳେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଓ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୩ଜଣ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ଜଣେ  ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲା।

ଗତକାଲି ସୀମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଭାରତୀୟ ସେନା ବିଫଳ କରିଦେଇଥିଲେ।

 

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।