ଏହି ୩ ଜଣଙ୍କ ହାତରେ ଥାଏ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଚାବିକାଠି, ଜାଣନ୍ତୁ ସେମାନେ କିଏ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବା ଜଣଙ୍କ ହାତରେ ନ ଥାଏ। ୩ ଜଣଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି ଏହି ଗୁପ୍ତ କୋଠରିର ଚାବିକାଠି। ଏହି ୩ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ଜଣେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିଲେ ଖୋଲାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର। ଏଏସ୍‌ଆଇ ଅନୁଧ୍ୟ୍ୟାନ ନିମିତ୍ତ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିବା ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ନେଇ ଟଣାଓଟରା ଲାଗି ରହିଥିବା ବେଳେ ବାସ୍ତବରେ ଏହାକୁ ଖୋଲିବା ଲାଗି ଚାବିକାଠି କାହାପାଖରେ ରହିଛି ସେ ନେଇ ହୁଏତ କେହି ଜାଣି ନ ଥିବେ।

ତା ହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଏ ଏହି ଗୁପ୍ତ କୋଠରୀର ଚାବିକାଠି ନିଜ ପାଖରେ ରଖିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ଏହି ଚାବିକାଠି କଥା ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାରର ଚାବିକାଠି ୩ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।           ସତ୍ୱାଧିକାରୀ ଭାବେ ଗଜପତି ମହାରାଜଙ୍କ ହାତରେ ଏହି ଭଣ୍ଡାରର ଗୋଟିଏ ଚାବି ରହିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ଥାଏ ଭଣ୍ଡାର ମେକାପଙ୍କ ହାତରେ। ସେହିପରି ଆଉ ଗୋଟିଏ ଚାବିକାଠି ରହିଥାଏ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ହାତରେ । ଏହି ତିନି ଜଣ ଏକାଠି ହେବାପରେ ଯାଇ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲାଯାଇପାରିବ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କେହି ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିଲେ ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।