ନବୀନଙ୍କ ବିଜେପୁର ପ୍ରଚାର କାହା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ?

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ଓଡିଶା ରିପୋର୍ଟର): ହାଇଭୋଲ୍ଟେଜ୍ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍‌ରେ କମ୍ପୁଛି ବିଜେପୁର। ତିଆରି ଚାଲିଛି ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜୀ, ଏଣେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ସମ୍ପର୍କରେ ମହାରଥୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଉଠିଲାଣି ଝଡ଼। ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଯେ, ନବୀନଙ୍କ ବିଜେପୁର ପ୍ରଚାର କାହା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ହେଉଛି?

“ଅଯଥା ରାଜକୋଷରୁ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ତେଣୁ ଦୁଇଦିନିଆ ବିଜେପୁର ଗସ୍ତ ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସେଠାରେ ରାତ୍ରିଯାପନ କରିବେ।” କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବେ ବିଜେଡି ରାଜନୀତିରେ କେଁ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ଉପନିର୍ବାଚନ କ୍ୟାଂପେନ୍ ପାଇଁ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଜେପୁର ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ମତ ରଖି ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି ମହାରଥୀ। ମହାରଥୀଙ୍କ ‘ରାଜକୋଷ’ ଶବ୍ଦ ଅଡୁଆ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ବିଜେପୁର ଦୂର ରାସ୍ତା ହୋଇଥିବାରୁ ଅଯଥା ଖର୍ଚ୍ଚ ରୋକିବାକୁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିବା ମହାରଥୀ କହିଛନ୍ତି । ମହାରଥୀଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଚାର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଦଳରୁ ନା ରାଜକୋଷରୁ ଯାଏ, ତାକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଛି । ତେବେ ମହାରଥୀଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ପ୍ରତାପ ଦେବ କହିଛନ୍ତି ମହାରଥୀ ରାଜକୋଷ ଶଦ୍ଦ ଯେଉଁ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି ତାହା ଭୁଲ୍ । ପ୍ରଚାର ଖର୍ଚ୍ଚ ଦଳରୁ ହିଁ ଦିଆଯାଇଥାଏ।