ତାଳି ମାରି ମୋଦିଙ୍କ ଆହ୍ୱାନକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଲେ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିରୋଧରେ ସାରା ଭାରତ ଏକଜୁଟ ହୋଇଛି। ଏହି ମହାମାରୀରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି। ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଆହ୍ୱାନ କ୍ରମେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖ ଅର୍ଥାତ୍ ରବିବାର ଦିନକୁ ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ରୂପେ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ପୂରା ଦେଶବାସୀ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ।


ତେବେ ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ବେଳେ ଯାହା ହେଲା, ତାହା ହୁଏତ ଭାରତ ଇତିହାସରେ କେବେ ହୋଇନଥିଲା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆହ୍ୱାନକ୍ରମେ ଅପରାହ୍ଣ ୫ଟା ବେଳେ ପୂରା ଦେଶବାସୀ ତାଳି, ଘଣ୍ଟ, ଥାଳି ବଜାଇ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ଯେ କେବଳ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ଦେଶର ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ଓ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ମଧ୍ୟ ନିଜକୁ ସାମିଲ୍ କରିଥିଲେ।


ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପଦକ ବିଜେତା ତଥା ସାଂସଦ ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂହ ମୋଦିଙ୍କ ଏହି ଆହ୍ୱାନକୁ ବିପୁଳ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଶେଆର୍ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଦେଶର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଜୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଏହାସହ ଆମକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଡାକ୍ତର, ମେଡିକାଲ୍ ଷ୍ଟାଫ୍ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଅଫିସିଆଲ୍ସଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ। କରୋନା ବିରୋଧରେ ସବୁ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଏକଜୁଟ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଶେଷ ଧନ୍ୟବାଦ।


ସେହିପରି ପୂର୍ବତନ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଆଥଲେଟ୍ ପିଟି ଉଷା ଟ୍ୱିଟରରେ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି, କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଆମକୁ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଏକାଠି କରିଛି। ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ମେଡିକାଲ୍ ୟୁନିଟକୁ ବହୁତ ଧନ୍ୟବାଦ । ପିଟି ଉଷା ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରିଛନ୍ତି।


ଭାରତର ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂହ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ସମସ୍ତ ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ, ପୁଲିସ୍‌, ସିଆଇଏସଏଫ୍‌, କେମିଷ୍ଟ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଆମକୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଧନ୍ୟବାଦ। ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁର ପାଳନ କରିଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ଭାରତବାସୀଙ୍କୁ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା। ସମସ୍ତେ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତି।


ରେସଲର୍ ଭିନେଶ୍ ଫୋଗଟ୍ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ବିନା କୌଣସି କଷ୍ଟରେ ଆମ ପାଇଁ ଦିନରାତି କାମ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ସଲାମ୍। ଭାରତକୁ ଏଭଳି ଏକଜୁଟ୍ ହେବା ଦେଖି ନିଜକୁ ଗର୍ବିତ ମନେ କରୁଛି।


ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ଷ୍ଟାର୍ ରେସଲର୍ ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ କହିଛନ୍ତି, ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଯତ୍ନବାନ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ୁଥିବା ସମସ୍ତ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ମୁଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି। ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଅସଲ୍ ହିରୋ ଏବଂ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସଲାମ୍ କରୁଛି।


ଭାରତର ଷ୍ଟାର୍ ଶୁଟର୍ ହୀନା ସିଦ୍ଧୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି, ମୋ ମତରେ ଏହା ହିଁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଅନୁଭୂତି। ଏହା ଏକ ଯୁଦ୍ଧର ଆର୍ତ୍ତନାଦ ବୋଲି ଲାଗୁଛି । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ୍ ହୋଇଛି । ମୁଁ ପୂର୍ବରୁ କେବେବି ଏଭଳି ଏକତା ଦେଖିବାକୁ ପାଇନାହିଁ। କୌଣସି ଦୀପାବଳି, ହୋଲି, ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଆମକୁ ଏମିତି ଏକାଠି କରିନଥିଲା। କରୋନା ଭାଇରସ୍ ନଯିବା ଯାଏ, ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଏମିତି କରିବା ଦରକାର।


ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର୍ ମହମ୍ମଦ କୈଫ୍ ନିଜର ଘର ବାଲକୋନୀରେ ତାଳିମାରି ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତର ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ମନିକା ବାତ୍ରା, ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ତାରକା ପରୁପଲ୍ଲୀ କଶ୍ୟପ୍ ଓ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍ କୋଚ୍ ମାରିନ୍ ମଧ୍ୟ ତାଳି ଓ ଘଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ଏହି ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁର ପାଳନ କରିଥିଲେ।


ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ, ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଥଲେଟିକ୍ସ ଫେଡେରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରୟାସରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।