ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଜୟୀ

କଟକ: ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ୍ ଅଲ୍ଲୀ ଟିଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଟ୍ରଫିରେ ଆଜି କଟକ ବାରବାଟୀ ଓ ଡ୍ରିମ୍ସ ପଡିଆରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୨ଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ମ୍ୟାଚରେ ଯଥାକ୍ରମେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ ୩୧ ରନରେ ସର୍ଭିସେସକୁ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି କର୍ଣ୍ଣାଟକ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୫୯ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ପିଛା କରି ସର୍ଭିସ ୧୨୮ ରନରେ ସମସ୍ତ ୱିକେଟ ହରାଇଥିଲା। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଏନଏସ ନାଏକ ସର୍ବାଧିକ ୬୯ ରନ କରିଥିବାବେଳେ ବୋଲର ଏସଏମ କାଜି ଓ ଏସଏମ ଗୁଗାଲେ ସର୍ବାଧିକ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ସର୍ଭିସେସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏସଆର ସ୍ୱାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୨୭ ରନ କରିଥିଲେ। ଦଳପକ୍ଷରୁ ଏନ ଯାଦବ ୩ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ।

ସେହିପରି ଡ୍ରିମ୍ସ ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଅନ୍ୟଏକ ମ୍ୟାଚରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସମସ୍ତ ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୬୨ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହାର ପିଛାକରି ମୁମ୍ବାଇ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଓଭରରେ ୧୬୧ ରନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପକ୍ଷରୁ ଏମଡି ତାହା ୩୭ରନ, ରବିନ ଉଥାପ୍ପା ୩୦ ଓ ଷ୍ଟୁଆର୍ଡ ବିନି ୩୮ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ପକ୍ଷରୁ ଡି କୁଲକର୍ଣ୍ଣି ଓ ଆର ରାଜେ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ପକ୍ଷରୁ ଏସ ଆୟାର ୩୨, ଅଭିଷେକ୍ ନାୟାର ୪୯ ଓ ଏପି ତାରେ ୨୮ ରନ କରିଥିଲେ। କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପକ୍ଷରୁ ଅରବିନ୍ଦ ଶ୍ରୀନାଥ, ଷ୍ଟୁଆର୍ଡ ବିନ୍ନି ଓ କେସି ଚିରିପ୍ପା ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

୨୦୨୧ରେ ଭାରତରେ ହେବ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ, ୨୦୨୨ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଳି

ହକି ଟିମର ଅଧିନାୟକ ମନପ୍ରୀତ ସିଂହ ଓ ୩ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କରୋନା

ପଡ଼ିଆରେ ଜୋତା ବୋହିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସର୍ଫରାଜ

ଅନୱରଙ୍କ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଶାନ ମାସୁଦ କଲେ ଏହି ରେକର୍ଡ

ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଜାରି ହେଲା ଏସଓପି, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ନିୟମ

ଆଇପିଏଲରରୁ ହଟିଲା ଚାଇନିଜ କମ୍ପାନୀ ଭିଭୋ

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ କାର୍‌ କିଣିଲେ ରୋନାଲ୍ଡୋ, ଦାମ ଶୁଣିଲେ ହୋସ ଉଡ଼ିଯିବ

ପ୍ରତିଶୁଭେଚ୍ଛାରେ ଦୂତୀଙ୍କୁ ଏମିତି ଲେଖିଲେ ମୋଦି

ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ହେଲା ଦରମା ଦେଇନି ବିସିସିଆଇ

ଆଇପିଏଲର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ପୋନସର ‘ଭିଭୋ’କୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିସିସିଆଇ

ବାପା ହେଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଶେୟାର କଲେ ପୁଅର ଫଟୋ

ବ୍ରଡଙ୍କୁ ୧୦ ୱିକେଟ: ଇଂଲଣ୍ଡ ଜିତିଲା ଐତିହାସିକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌