ଆଜିର ଦିନ ଯୁବରାଜଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅଭୁଲା ଦିନ: ଗୋଟିଏ ଓଭର୍‌ରୁ ମାରିଥିଲେ ୬ଟି ଛକା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ମନେପକାଇଲେ ବିରୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜିର ଦିନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଏକ ଐତିହାସିକ ଦିନ। ବିଶେଷ କରି ଭାରତର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜର ଦିନ ଏକ ଅଭୁଲା ଦିନ। ଠିକ୍‌ ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଦିନ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଯୁବରାଜ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ  ୬ଟି ଛକା ମାରି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଯାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଣିସ ଖେଳାଳି ଏହି ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି।  ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ଟି ଦକ୍ଷିଣ ଆପ୍ରିକାରେ ଖେଳାଯାଉଥିଲା। ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ୍‌ଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ଯୁବରାଜ ୬ଟି ବଲରେ ୬ଟି ଛକ୍କା ମାରିଥିଲେ। ଏହି ଓଭରରେ ବ୍ରଡ୍‌ ୩୬ ରନ୍‌ ବ୍ୟୟ କରିଥିଲେ। ଏହାସହ ଯୁବରାଜ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆଉ ଏକ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ୧୨ଟି ବଲରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ଆଉ ଏକ ଇତିହାସ ରଚିଥିଲେ। ସବୁଠୁ କମ୍‌ ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଯୁବରାଜଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି।

ଆଜି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖ ହୋଇଥିବାରୁ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ଏହି ଦିନକୁ ମନେପକାଇଛନ୍ତି। ଯୁବରାଜଙ୍କ ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ପାଳି ପାଇଁ  ସେହୱାଗ ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜାଣାଇଛନ୍ତି। ସେହୱାଗ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ୨୦୦୭ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖକୁ କେହି ବି ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୧୮ ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୦ ଓଭରରେ ୨୧୮ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡ ମାତ୍ର ୨୦୦ ରନ୍‌ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ୨୦୦୭ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା ଭାରତ।