ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଆସିବ ବିଜ୍ଞାପନ, ଉପେଭାକ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବ ବିରକ୍ତିକର ଅନୁଭୂତି

କୌଣସି ପୂରୁଣା ବନ୍ଧୁ ଅଥବା ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଚ୍ୟାଟିଂରେ ମସଗୁଲ ଥିବା ସମୟରେ ଯଦି ହଠାତ ବିଜ୍ଞାପନଟିଏ ଆସିଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କେମିତି ଲାଗିବ? ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ, ଏବେ ଏଭଳି ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏ ନେଇ ପକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରିଛି।

ବିଶ୍ୱର କୋଟି କୋଟି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ପାଲଟିଥ‍ବା ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ବିଜ୍ଞାପନର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ। ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଆପ୍ଲିକେସନ୍‌ରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଆସିବାର ନଜିର ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଫେସବୁକ୍‌ ମାଲିକାନାର ଥିବା ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ ବିଜ୍ଞାପନମୁକ୍ତ ଥ‍ଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଥ‍ବା ଏକ ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ମଉଜିଆ ଚ୍ୟାଟିଂ ବେଳେ କବାବ ମେ ହଡ୍ଡୀ ଭଳି ବ୍ୟାଘାତ ଉପୁଜାଇବ।

ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ଆଇଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରୀକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବିପଦ ସାଜିବ, କାରଣ ଏହା ପ୍ରଥମେ ଆଇଓଏସ୍ ଅପେରଟିଂ ସିଷ୍ଟମ୍‌ରେ ଲାଗୁ ହେବାର ଅଛି। ଏନେଇ ଫେସବୁକ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଆଲେକ୍ସ ଷ୍ଟାମୋସ୍ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଏଭଳି କରି ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ରୁ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ଧରଣର ଆୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଫେସବୁକ୍।

ଷ୍ଟାମୋସ୍ କହିଛନ୍ତି ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ବିଜ୍ଞାପନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ହିଁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ। ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସମୟରେ ଏହାର ସ୍ଲୋଗାନ ଥିଲା ’ନୋ ଆଡ୍, ନୋ ଗେମ୍, ନୋ ଗିମିକ୍’, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଫେସବୁକ୍ ଏହାର ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବାପରେ ଏଥ‍ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ଦେୟ ରଖିବାର ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ମେସେଞ୍ଜର୍‌ରେ ବିଜ୍ଞାପନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରଖି ଠନଠନ ଗୋପାଲ କମାଇବାର ବୁଦ୍ଧି ଆଦୌ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମନେ ହେଉନାହିଁ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କର ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ

୨୧ ଲକ୍ଷ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ଦିନକରେ ୯୩୩ ମୃତ

ଏହି ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରକୃତି, ଶେଆର କଲେ ଫାଷ୍ଟ ଲୁକ୍‌

ରିୟାଙ୍କ କଲ୍‌ ଡିଟେଲ୍‌ସରୁ ଆସିଲା ଏମିତି ତଥ୍ୟ

ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଇଡି ଆଗରେ କ’ଣ କହିଲେ ରିୟା?

ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ୍‌ ୨୦୨୧ ଯାଏ ସ୍ଥଗିତ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସ୍ଥିତି ବେହାଲ: ଭୂସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁ ଗଲାଣି ୧୫ ଜୀବନ

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ

ୟୁପିଏସ୍‌ସିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଯୋଶୀ

ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଆପ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଚିଙ୍ଗାରି, କମାଲ କରୁଛି ଦେଶୀ ଟିକଟକ

ଏହି ସାତଟି କାରଣ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍‌

ଦୁଇ ଥର ନେଗେଟିଭ ପରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ ଇନସପେକ୍ଟରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ