‘ରିୟାଙ୍କ ଔକାତ ନାହିଁ’ ଶବ୍ଦ କହିବା ପଛର କାରଣ କହିଲେ ବିହାର ଡିଜିପି

ପାଟନା: ବୁଧବାର ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇ କରିବ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ବିହାର ଡିଜିପି ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ ବେଶ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ବେଳେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କର କୌଣସି କଥା କହିବାକୁ ଔକାତ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ରିୟା ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିବାରୁ ଡିଜିପି ପାଣ୍ଡେ ଏଭଳି ଔକାତ ନାହିଁ ଶବ୍ଦର ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଉପୁଜିବାରୁ ଡିଜିପି ପାଣ୍ଡେ ଆଜି ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ। ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ। ତେଣୁ ମୁଁ ଔକାତ ଶବ୍ଦର ପ୍ରୟୋଗ କରିଥିଲି। ଔକାତର ଇଂରାଜୀ ଅର୍ଥ ହେଲା stature ବା ନୈତିକ। ତେଣୁ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ କମେଣ୍ଟ କରିବାର stature ରିୟାଙ୍କର ନାହିଁ ବୋଲି ମୁଁ କହିଥିଲି।

ସେ ମନେ ରଖିବା ଦରକାର ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆରରେ ରିୟା ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ। ସେହି ଏଫଆଇଆର ମୋ ପାଖରେ ଥିଲା ଏବେ ସିବିଆଇ ନେଇଛି। ଯଦି କୌଣସି ରାଜନେତା ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ କମେଣ୍ଟ କରିଥାଆନ୍ତେ, ତା’ହେଲେ ଏହା ଉପରେ ମୁଁ କେବେ ହେଲେ କମେଣ୍ଟ କରି ନଥଆନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଯଦି ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭିତ୍ତିହୀନ ମନ୍ତବ୍ୟ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଦେବେ, ତା’ହେଲେ ଏହା ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ। ସେ ଏହି ଲଢ଼େଇ ଆଇନ ଉପାରେ ଲଢ଼ିବା ଦରକାର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଆସାମର ଏକମାତ୍ର ମହିଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୈୟଦା ଅନୱର ତୈମୁରଙ୍କ ପରଲୋକ

ଋଣ ଉପରେ ଏସବିଆଇର ପାର୍ବଣ ଅଫର, ଜାଣନ୍ତୁ କ‘ଣ ରହିଛି ସୁବିଧା

ମାତ୍ର ୨୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ପୁଅ ଆଗରେ ବାପାଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା

ଶିବସେନା ପୁଣି ବିଜେପି ସହ ହାତ ମିଳାଉ ବୋଲି କହିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ଜନ୍ମଭୁମି ବିବାଦ: ୩୦ରେ ମସଜିଦ ଉଚ୍ଛେଦ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି

ମହାକାଶରେ ଖଣି ସନ୍ଧାନ କରିବ ଚାଇନା, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ସୁଶାନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲା ସିବିଆଇ

ଏହି ଟିଭି କଳାକାରଙ୍କୁ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ପୂରା ଘଟଣା ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

କରନ ଜୋହରଙ୍କ ନାଁ ନେବାକୁ ଗିରଫ କ୍ଷୀତିଜ୍‌ଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଏନସିବି ଅଧିକାରୀ!

ଭାରତରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୯୫ ହଜାର ଓ ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ ଲକ୍ଷ ଡେଇଁଲା

ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଆଦେଶ ଉପରେ ରୋକ୍ ଲଗାଇଲେ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଡିଜି; କହିଲେ ପତ୍ନୀ କରୁଛନ୍ତି ଗୁଇନ୍ଦାଗିରି