ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ହାରିଲା ବିଜେପି, ଜିତିଲା କଂଗ୍ରେସ

ଭୋପାଳ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଦମୋହ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି। ୨୪ ରାଉଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ପରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜୟ ଟଣ୍ଡନ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାହୁଲ ଲୋଡିଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୭ରେ ଦାମୋ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା।

ରବିବାର ଏହାର ଭୋଟ୍ ଗଣନା ହୋଇଥିଲା। କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜୟ ଟଣ୍ଡନ ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡ ଗଣନାରୁ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି।  ମୋଟ ୨୬ ରାଉଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ହୁଏ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗଣନା କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜୟ ଟଣ୍ଡନ ୧୪ ହଜାର ଭୋଟରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

୧୭ ଏପ୍ରିଲରେ ଦମୋହରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍, ଯାହା ପୂର୍ବ ବିଧାନସଭା ତୁଳନାରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ଥିଲା। ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଏବଂ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ମତଦାନର ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାରରେ ରହିଛି। ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବିଜୟୀ ହେବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରାଜୟ ହୋଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।