ପୁଡୁଚେରୀରେ ମାଟି କାମୁଡ଼ିଲା କଂଗ୍ରେସ, ସରକାର ଗଢ଼ିବ ଏନଡିଏ

ଚେନ୍ନାଇ: ପୁଡୁଚେରୀରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଗଠନ କରିବ ବୋଲି ବିଜେପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି। ଦଳର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ସି.ଟି ରବି କହିଛନ୍ତି ଆସାମରେ ବିଜେପି କ୍ଷମତା ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ପୁଡୁଚେରୀରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ପୁଡୁଚେରୀରେ ଦଳର ବିଜୟୀ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଶ୍ରେୟ ଦଳର କର୍ମୀ ଏବଂ ନେତାମାନଙ୍କୁ ସେ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମୋଟ୍ ୩୦ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପୁଡୁଚେରୀରେ ଏନଡିଏର ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏନ.ଆର ୧୬ଟି ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଥିବା ବେଳେ  ବିଜେପି ୯ଟି ଆସନ ଏବଂ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ପାଞ୍ଚଟିରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା। ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଅଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏନ.ଆର.କଂଗ୍ରେସ ୧୦ଟି ଆସନରେ ଜିତିଛି, ବିଜେପି ଚାରିଟି ଆସନରୁ ୨ଟିରେ ଅଗ୍ରଣୀ ରହିଛି।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଡିଏମକେ ତିନିଟି ଆସନରେ ଜିତିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଦୁଇଟି ଜିତିଛି। ଚାରି ଜଣ ସ୍ୱାଧୀନତା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି।

ନିକଟରେ ପୁଡୁଚେରୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାପରେ କଂଗ୍ରେସର ଭି ନାରାୟଣସାମୀ ସରକାରର ପତନ ହୋଇଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପୁଡୁଚେରୀରେ ବିଜେପି ସରକାରର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାମିଲ ଭାଷାଭାଷୀ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାରର ଅଂଶ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।