ଦିନକ ବ୍ୟବଧାନରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା ତୈଳ ଦର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପେଟ୍ରୋଲ୍‌-ଡିଜେଲ୍ ଦର ପ୍ରତିଦିନ ରେକର୍ଡ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ଲାଗିଛି। ସରକାରୀ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ଆଜି ମଧ୍ୟ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ଏଥିସହ ଦେଶର ଅଧିକାଂଶ ସହରରେ ତୈଳ ଦର ଏବେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଶ୍ରୀଗଙ୍ଗାନଗର, ଅନୁପପୁର, ରିୱା, ଇନ୍ଦୋର, ଭୋପାଳରେ ତୈଳ ଦର ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ଲିଟର୍ ପିଛା ୧୮ରୁ ୨୫ ପଇସା ଏବଂ ଡିଜେଲ୍ ଦର ଲିଟର୍ ୨୭ରୁ ୩୦ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦିନକ ତଳେ ଅର୍ଥାତ୍ ମେ’ ୧୪ ତାରିଖରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୨୯ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୩୪ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଶନିବାର ଉଭୟ ଦର ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଥିଲା। ହେଲେ ରବିବାର ପୁଣିଥରେ ତୈଳ ଦର ବଢ଼ିଛି।

ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜି ପେଟ୍ରୋଲ୍ ୨୪ ପଇସା ଓ ଡିଜେଲ୍ ୨୭ ପଇସା ବଢ଼ିଛି । ଏହି ବୃଦ୍ଧି ସହ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଲିଟର୍ ଦର ୯୨.୫୮ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ସେହିପରି ଡିଜେଲ୍ ଦର ୮୩.୨୨ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଦର ୯୮.୮୮ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୯୦.୪୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ଏହାବ୍ୟତୀତ କୋଲକାତାରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଦର ୯୨.୬୭ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୮୬.୦୬ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଚେନ୍ନାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଲିଟର୍ ପିଛା ୯୪.୩୪ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ଲିଟର୍ ପିଛା ୮୮.୦୭ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି ।

ତେବେ ଶ୍ରୀଗଙ୍ଗାନଗରରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଦର ୧୦୩.୫୨ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୯୫.୯୯ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଅନୁପପୁରରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଦର ୧୦୩.୨୧ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୯୩.୯୮ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ସେହିପରି ରିୱାରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଲିଟର୍ ପିଛା ୧୦୨.୮୫ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୯୩.୬୫ ଟଙ୍କା, ଇନ୍ଦୋରରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଦର ୧୦୦.୭ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୯୧.୬୯ ଟଙ୍କା, ଭୋପାଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୧୦୦.୬୩ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଦର ୯୧.୫୯ ଟଙ୍କା, ଜୟପୁରରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଲିଟର୍ ପିଛା ୯୯.୦୨ ଟଙ୍କା ଓ ଡିଜେଲ୍ ଲିଟର୍ ୯୧.୮୬ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।