ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଲେ ମୋଦି; ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ଭିଡିଓ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ହେଉଛି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାର ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ। ଏହି ଅବସରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ସକାଳେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ମେମୋରିଆଲ୍ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସ୍ୱର୍ଗତ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ କିଛି ଫଟୋ ଓ କିଛି ଭିଡିଓ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱର ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି।

୧.୪୮ ମିନିଟ୍‌ର ଏହି ଭିଡିଓରେ ପ୍ରଥମେ ବାଜପେୟୀଙ୍କର ଏକ କବିତା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସ୍ୱର ଶୁଣାଯାଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଯୋଗଦାନକୁ ଦେଶ କେବେ ବି ଭୁଲି ପାରିବ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ପରମାଣୁ ଶକ୍ତି ସଂପନ୍ନ ରାଷ୍ଟ୍ର ହୋଇଥିଲା। ଦଳୀୟ ନେତା ଭାବେ ହେଉ ଅବା ସାଂସଦ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ହେଉ- ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭୂମିକାରେ ଅଟଳ ବିହାର ବାଜପେୟୀ ଏକ ଆଦର୍ଶ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଭାଷଣକୁ ନେଇ ଖୁବ୍ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୁଏ। କିନ୍ତୁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯଦି କେହି ଭଲ ଭାବେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବେ, ତା’ହେଲେ ଜାଣିପାରିବେ ଯେ ତାଙ୍କ ଭାଷଣରେ ଯେତିକି ଶକ୍ତି ଥିଲା ତା’ଠାରୁ ଅନେକ ଗୁଣା ଅଧିକ ଶକ୍ତି ସେ ମୌନ ରହିବାରେ ଥିଲା। ସେ ଜନସଭା ଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଚାରି ପଦ କଥା କହିବା ପରେ ମୌନ ରହିଯାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେଥିରେ ବି ସେ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଥିଲେ, ଯାହା ଜନସଭାର ଶେଷ ଧାଡ଼ିରେ ବସିଥିବା ଲୋକ ବି ବୁଝି ଯାଉଥିଲା।


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତକାଲି ୭୪ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସ୍ୱର୍ଗତ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରିଥିଲେ ଓ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଚତୁର୍ଭୁଜ କଥା କହିଥିଲେ। ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ଚତୁର୍ଭୁଜ ହାଇୱେ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଡ୍ରିମ୍ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଥିଲା। ଆଉ ଏହା ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଓ ଏହାକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶ ଗର୍ବ କରେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ୨୦ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ ଜିଭ କାଟିଦେଲେ ୪ ଯୁବକ

କରୋନା ଟିକା ସମ୍ପର୍କରେ ଭଲ ଖବର ଦେଲା ଜନସନ ଆଣ୍ଡ ଜନସନ

ଅମ୍ଳଜାନ ସିଲିଣ୍ଡରର ଦର ହ୍ରାସ କଲେ ସରକାର

ସୁଶାନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ବଡ଼ ଅଭିଯୋଗ

୫ ଘଣ୍ଟାର ଜେରା ପରେ ଏନସିବି ଅଫିସରୁ ବାହାରିଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ସାରା

କରୋନା ଟିକା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ୮୦ ହଜାର କୋଟି ଅଛି ତ?

ଗିରଫ ହେଲେ ଧର୍ମା ପ୍ରଡକ୍ସନର କ୍ଷୀତିଜ, କରଣ କହିଲେ ଏମିତି…

ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅପମାନ କରିଥିବା କଙ୍ଗନାଙ୍କ ନାଁରେ ଅପରାଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ

ଚାଇନା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ରହଣି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇବ ଆମେରିକା

କ’ଣ ଖାଇବେ, କ’ଣ ନ ଖାଇବେ, ଆଉ କିପରି ଖାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ…

ପଞ୍ଚଭୂତରେ ଲୀନ ହେଲେ ସ୍ୱର ସମ୍ରାଟ ବାଲସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ

‍‍୫୦ ଲକ୍ଷ ପାଖରେ ଦେଶରେ କରୋନା ସୁସ୍ଥଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୯୩,୪୨୦