ମାଲକାନଗିରି: ୨ମାସ ପରେ ବି ଭିଟାମାଟି ଛାଡିଥିବା ୬୦ ପରବାର ହୋଇନାହାନ୍ତି ଥଇଥାନ

ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ ଦମନ ଲାଗି ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମାଓ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କ ଉନ୍ନତୀ ଲାଗି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଉଛି । ମାତ୍ର ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଭୟରେ ୨ମାସ ହେବ ଭିଟାମାଟି ଛାଡିଥିବା ୬୦ଙ୍କୁ ଆଜି ଯାଏ ଥଇଥାନ କରାଯାଇନାହିଁ । ଏ ନେଇ ଗତକାଲି ଭିଟାମାଟି ଛାଡିଥିବା ଏହି ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ କେବିକେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ତାରା ଦତ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟି ନିଜର ସମସ୍ୟା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଥଇଥାନ ଲାଗି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇନାହିଁ । ମାଓବାଦୀ ଭୟକୁ ପେଟପାଟଣା ଚିନ୍ତାରେ ଏବେ ସେମାନେ ଅଛନ୍ତି । ଏପଟେ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୟସ୍କମାନେ ବାରଦୂଆର ହେଉଥିବା ସେମାନେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳବାସୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜି ଯାଏ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇନାହିଁ । ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବା ସହ ଘର କରି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଦେଖାଯାଉ ଏହା କେବେ ମିଳୁଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଶୀଘ୍ର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି କେବିକେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଦତ୍ତ କହିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଏସପି ମିତ୍ରଭାନୁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯିବାରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାରଙ୍କୁ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଯାଛି । ଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରାଯିବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବିଜେଡିକୁ ମିଳୁନାହାନ୍ତି ଦକ୍ଷ-ସ୍ୱଚ୍ଛ ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ମୁଖିଆ, କସରତ ଜାରି

ମୋ ହାତରେ ଲାଗିଛି ପ୍ରମାଣ, ସବୁ ଖୋଲାସା କରିବି

ମଦ୍ୟପଙ୍କ ମନର ବେଦନା ଶୁଣିଲେ ସରକାର! ରେଟ୍‌ କମିଲା

ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୪୦୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ପଢ଼ନ୍ତୁ

ହୋଲଡିଂ ଟିକସ ରିହାତି ଅବଧି ଅଗଷ୍ଟ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି

ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନିଲେନି ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ୱ

ତୁମେ ଯେତେବେଳେ ମୋ ଚାମ୍ବରକୁ ଆସ…

ସବୁ ଆଶା ଅଙ୍ଗାର ହୋଇଗଲା ପରେ….

ସିଏମଓରେ ୩ ନୂଆ ଅଫିସର ନିଯୁକ୍ତ, ହିଞ୍ଜିଳି ପାଲଟିଛି ଗେଟୱେ

ମେଡ଼ିକାଲ୍‌ରେ ଲୁଡୋ ଖେଳୁଛନ୍ତି କର୍ମଚାରୀ!

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩୨ ‘କରୋନା’ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୮ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌

ରାଜଧାନୀରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଲା କରୋନା; କାଲିଠାରୁ ଏମ୍‌ସ ଓପିଡି ବନ୍ଦ