‘କେବଳ ମିଡିଆରେ ମିଛ କଥା କହି ବାହାସ୍ଫୋଟ ମାରିଲେ ହେବନାହିଁ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଟିକା ନାଁରେ ବିଜେଡି ଭ୍ରାନ୍ତ ତଥ୍ୟ ଦେଇ ମିଥ୍ୟା ବାହାସ୍ଫୋଟ ମାରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଇରାଶିଷ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ। ଟିକାକରଣ ଆରମ୍ଭ ବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ ଯେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକା ସମସ୍ୟା ରହିବ ନାହିଁ।

ଗତ ଏପ୍ରିଲରେ ଖୋଲା ବଜାରରେ ଟିକା ମିଳୁ ବୋଲି ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ତାପରେ ୨ ହଜାର କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଟିକା ଆଣିବାକୁ ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ। ୧୮ରୁ୪୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଟିକା ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଯୁବ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଦାବି କରିଥିଲା ମାତ୍ର ଏ ଯାଏ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇ ନଥିବା ଇରାଶିଷ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

କେବଳ ମିଡିଆରେ ମିଛ କଥା କହି ବାହାସ୍ଫୋଟ ମାରିଲେ ହେବନାହିଁ। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ଇରାଶିଷ କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗ୍ଲୋବାଲ ଟେଣ୍ଡର କଥା କହି କାହିଁକି ପ୍ରହେଳିକା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସଂପର୍କରେ ବିଜେଡି କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।