‘ହେ ପ୍ରଭୁ ଭାରତକୁ ଜିତାଇ ଦିଅ’ ଏମିତି ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲା ଏହି ପିଲା , ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ୍‌-ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ମୁକାବିଲା ଟାଇ ହେବା ପରେ ଜଣେ ଛୋଟ ପିଲା କାନ୍ଦୁଥିବାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ପିଲାଟିର ବୟସ ୪ରୁ ୫ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହେବ। ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ସହ ଡ୍ର ହେବା ପରେ ପିଲା ଜଣକ ଖୁବ୍ କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏସିଆ କପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ ବନାମ ବାଂଲାଦେଶ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେହି ପିଲାଟି  ଭିନ୍ନ ଅନ୍ଦାଜରେ ନଜରରେ ଆସିଥିଲେ। କେତେବେଳେ ସେ ଭାରତ ଜିତିବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲା ତ’ ପୁଣି କେତେବେଳେ ତାଳି ମାରି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଥିଲା।

ଆଉ ଯେତେବଳେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ହରାଇ ଭାରତ ୩ ୱିଇକେଟରେ ଜିତିଲା ଠିକ୍‌ ସେତିକି ବେଳେ  ପିଲାଟିର ଖୁସିର ସୀମା ରହିଲା ନାହିଁ। ସେଲିବ୍ରେଶନ ମାହୋଲରେ ପିଲାଟି ଆନନ୍ଦରେ ଉଚ୍ଛୁଳି ଉଠିଲା। ଏବେ ପିଲାଟିର ଫଟୋଟି ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ପିଲାଟିର ଅନେକ ଭାବଭଙ୍ଗୀ ଏହି ସବୁ ଫଟୋରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି। ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ଦୃଢ ସମର୍ଥକ ଭାବେ ମ୍ୟାଚ୍ ବେଳେ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ କେତେ କ’ଣ କରୁଥିଲା ତାହା କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ୍‌ ହୋଇଛି। ଫଟୋରେ ଯାହା ଦେଖାଯାଉଛି ପିଲାଟି ନିଜ ବାପା, ମା ଓ ଭଉଣୀ ସହ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଯେତେବେଳେ ଭାରତ  ବୋଲିଂ କରୁଥିଲା  ପିଲାଟି ଏକ ଲୟରେ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ  ଦେଖୁଥିଲା। ଯେତେବେଳେକି ତା’ର ଭଉଣୀ ମୋବାଇଲରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲା। ତେବେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିତିପାରି ନଥିବାରୁ ପିଲାଟି ଖୁବ୍‌ କାନ୍ଦିଥିଲା। ଯାହା ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଏବଂ  ଟ୍ୱିଟରରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଏସିଆ କପ୍‌ର ଫାଇନାଲ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶେଷ ବଲ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ପୁଣି ଥରେ ଏସିଆ ମହାଦେଶକୁ କବ୍‌ଜା କରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ବାଂଲାଦେଶକୁ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୩ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ହୋଇଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଆଇପିଏଲରରୁ ହଟିଲା ଚାଇନିଜ କମ୍ପାନୀ ଭିଭୋ

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ କାର୍‌ କିଣିଲେ ରୋନାଲ୍ଡୋ, ଦାମ ଶୁଣିଲେ ହୋସ ଉଡ଼ିଯିବ

ପ୍ରତିଶୁଭେଚ୍ଛାରେ ଦୂତୀଙ୍କୁ ଏମିତି ଲେଖିଲେ ମୋଦି

ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୧୦ ମାସ ହେଲା ଦରମା ଦେଇନି ବିସିସିଆଇ

ଆଇପିଏଲର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ପୋନସର ‘ଭିଭୋ’କୁ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ବିସିସିଆଇ

ବାପା ହେଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଶେୟାର କଲେ ପୁଅର ଫଟୋ

ବ୍ରଡଙ୍କୁ ୧୦ ୱିକେଟ: ଇଂଲଣ୍ଡ ଜିତିଲା ଐତିହାସିକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌

ସିରିଜ୍‌ କବଜା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ: ଟାର୍ଗେଟ ୩୯୯, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ୧୦/୨

ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଟେଷ୍ଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଲଢ଼ିଲେ ପୋପ୍‌ ଓ ବଟଲର

କରୋନା ମଧ୍ୟରେ ଜମିବ ଆଇପିଏଲ

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ରୁ ଆଇପିଏଲ! ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ହେବ ଓ କେବେ ସରିବ

କଟକର ଅଭିମନ୍ୟୁଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମହମ୍ମଦ କୈଫ୍