ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି: ଓଡ଼ିଶାକୁ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍ ଅଗ୍ରଣୀ ଦେଲେ ବୋଲର

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): କଟକ ଟାଙ୍ଗୀସ୍ଥିତ ଡ୍ରିମ୍ସ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା ଓଡ଼ିଶା ଓ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ମଧ୍ୟ ବୋଲରଙ୍କ କବଜାରେ ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶାର ୧୬୧ ରନ୍ ଜବାବରେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ଟିମ୍ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୧୨୪ ରନ୍ କରି ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଛି। ଓଡ଼ିଶାର ବୋଲରମାନେ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିଜ ଟିମକୁ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୭ ରନର ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଗ୍ରଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜବାବରେ ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୩୬ ରନ୍ କରିଛି। ଷ୍ଟମ୍ପ ଅପସାରଣ ବେଳକୁ ରାଜେଶ ଧୂପର ୬ ଓ ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ୪ ରନ୍ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ମୋଟ ୧୭୩ ରନରେ ଆଗୁଆ ଥିବା ବେଳେ ହାତରେ ୩ ୱିକେଟ୍ ବାକି ରହିଛି।

ସୋମବାର ଅସମାପ୍ତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍ ସ୍କୋର ୩୮/୩ରୁ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ଓଡ଼ିଶା ବୋଲରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଓଡ଼ିଶାର ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ବୋଲର ବସନ୍ତ ମହାନ୍ତି ଦିବସର ଆରମ୍ଭରୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳର କ୍ୟାପଟେନ୍ ପରଭେଜ୍ ରସୁଲ୍ (୧୦)ଙ୍କୁ ପ୍ୟାଭିଲିୟନ୍ ପଠାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବସନ୍ତ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରର ଫଜିଲ୍ ରଶିଦ୍ (୦) ଓ ଅବଦୁଲ୍ ସମାଦ୍ (୨୦)ଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରି ଓଡ଼ିଶାକୁ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ।

ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ଟିମ୍ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ ରନ୍ କରିଥିବା ଶୁଭମ୍ ଖଜୁରିଆଙ୍କୁ ଦେବବ୍ରତ ପ୍ରଧାନ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ। ଆକିବ୍ ନବି ୨୩ ରନ୍ କରି ଅପରାଜିତ ଥିବା ବେଳେ ଆବିଦ୍ ମୁସ୍ତାକ୍ (୮), ମହମ୍ମଦ ମୁଦାସିର୍ (୧) ଓ ଉମର୍ ନାଜିର୍ (୦) ନିରାଶ କରିଥିଲେ। ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ବସନ୍ତ ମହାନ୍ତି ୪୨ରନ୍ ଦେଇ ସର୍ବାଧିକ ୪ଟି ଓ ଦେବବ୍ରତ ୧୨ ରନ୍ ଦେଇ ୩ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ରାଜେଶ ମହାନ୍ତି ୨ଟି ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଓଡ଼ିଶା ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ହେଁ, ଏହାକୁ କାଏମ୍ ରଖିପାରିନଥିଲେ। ଦୁଇ ଓପ୍ନର ଶାନ୍ତନୁ ମିଶ୍ର (୨୬) ଓ ଅନୁରାଗ ଷଡଙ୍ଗୀ (୨୬) ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫୦ ରନ୍ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ। ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ (୨୩) ଓ କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି (୧୭) ପୁଣିଥରେ ନିରାଶ କରିଥିଲେ।

ଅଭିଜ୍ଞ ବିପ୍ଳବ ସାମନ୍ତରାୟ ମାତ୍ର ୭ ରନ୍ କରି ପ୍ୟାଭିଲିୟନ୍ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ସୁଜିତ୍ ଲେଙ୍କା ୧୯ ଓ ଦେବବ୍ରତ ଖାତା ଖୋଲିପାରିନଥିଲେ। ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପକ୍ଷରୁ ଆକିବ୍ ନବି ଓ ଉମର ନାଜିର୍ ୨ଟି ଲେଖାଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ତୃତୀୟ ଦିବସରେ ଓଡ଼ିଶା ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ଟାର୍ଗେଟ୍ ଦେଇ ମ୍ୟାଚକୁ ଜିତିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।