ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଦମଦାର କମବ୍ୟାକ୍‌

ହୋବାର୍ଟ: ଭାରତର ଅଭିଜ୍ଞ ମହିଳା ଟେନିସ୍ ତାରକା ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଡବ୍ଲ୍ୟୁଟିଏ ସର୍କିଟରେ ବିଜୟ ସହ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ୩୩ ବର୍ଷୀୟା ସାନିଆ ମଙ୍ଗଳବାର ହୋବାର୍ଟ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ମହିଳା ଡବଲ୍ସ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଦୁଇବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ସାନିଆ ଓ ୟୁକ୍ରେନର ନାଦିଆ କିଚେନୋକ୍ ମହିଳା ଡବଲ୍ସ ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଜର୍ଜିଆର ଓକସାନା କାଲାଶନିକୋଭା ଓ ଜାପାନର ମିୟୁ କାଟୋଙ୍କ ଯୋଡ଼ିଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି। ୧ ଘଣ୍ଟା ୪୧ ମିନିଟ୍ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ସାନିଆ ଓ ନାଦିଆ ୨-୬, ୭-୬ (୩), ୧୦-୩ ସେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଅଣସିଡ୍ ଇଣ୍ଡୋ-ୟୁକ୍ରେନ୍ ଯୋଡ଼ି ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁକାବିଲାରେ ଆମେରିକାର ଭାନିଆ କିଙ୍ଗ୍ ଓ କ୍ରିଷ୍ଟିନା ମ୍ୟାକହେଲଙ୍କୁ ଭେଟିବ। ଏହି ଆମେରିକୀୟ ଯୋଡ଼ି ରାଉଣ୍ଡ-୧୬ ମୁକାବିଲାରେ ଚତୁର୍ଥ ସିଡ୍ ସ୍ପାନିଶ୍ ଯୋଡ଼ି ଜର୍ଜିନା ଗାର୍ସିଆ ପେରେଜ୍ ଓ ସାରା ସୋରିବେସ୍ ଟର୍ମୋଙ୍କୁ ୬-୨, ୭-୫ ସେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

ସାନିଆ ହୋବାର୍ଟରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଅକ୍ଟୋବର, ୨୦୧୭ରେ ଚାଇନା ଓପନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଟେନିସ୍ କୋର୍ଟରୁ ଦୁଇବର୍ଷ ଦୂରେଇ ରହିବା ମଧ୍ୟରେ ସାନିଆ ମା’ ହେବା ପାଇଁ ଔପଚାରିକ ଭାବେ ବ୍ରେକ୍ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଆହତ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରିଥିଲେ। ମା’ ହେବା ପରେ ସାନିଆ ଏଠାରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲା ଜିତିଛନ୍ତି। ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ସାନିଆ କହିଛନ୍ତି, ଆଜିର ଦିନ ମୋ ପାଇଁ ବହୁତ ଖାସ।