ହିଟ୍ ମୁଭି ଦେବା ପରେ ବି ତିଷ୍ଠି ପାରିଲେନି, ପଢ଼ନ୍ତୁ ଏମିତି କିଛି ବଲିଉଡ୍‌ ହିରୋଇନ୍‌ଙ୍କ ସଂପର୍କରେ

ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମ୍ରିତା ରାଓ ଆଜି ତାଙ୍କର  ୩୬ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୦୨ରେ ‘ଅବ୍‌କେ ବରଷ’ ଜରିଆରେ ଅଭିନୟ ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ‘ଇସ୍କ ବିସ୍କ’ରୁ ସେ ଲୋକଲୋଚନକୁ ଆସିଥିଲେ। ୨୦୧୩ରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଥିବା ‘ସତ୍ୟାଗ୍ରହ’ ଓ ‘ଜଲି ଏଲ୍ଏଲ୍‌ବ୍’  ତାଙ୍କ ଶେଷ ଅଭିନୀତ ସିନେମା। ଏହା ପରେ ଆର୍‌ଜେ ଅନ୍‌ମୋଲଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ‘ବିବାହ’ ତାଙ୍କର ଏକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ। କିନ୍ତୁ ସେ ବଲିଉଡ୍‌ ବିଶେଷ କିଛି କମାଲ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି କି କିଛି ଛାପ ଛାଡ଼ି ନାହାନ୍ତି।

tanushreeଅମ୍ରିତାଙ୍କ ପରି ଆଉ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ହେଲେ ତନୁଶ୍ରୀ ଦତ୍ତ। ୨୦୦୫ ରେ ‘ଆଶିକ ବନାୟା ଆପନେ’ ଜରିଆରେ ସେ ଧମାକାନାର ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ ବଲିଉଡ୍‌ରେ। ଏହା ପରେ ଚକ୍‌ଲେଟ୍‌, ଢୋଲ୍, ରିସ୍କ, ଗୁଡ୍ ବୟ୍ ବ୍ୟାଡ୍ ବୟ ଭଳି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନାମକାର ଅଭିନେତ୍ରୀ ହୋଇପାରିନାହାନ୍ତି।

୨୦୦୦ରେ ଆସିଥିବା ସୁପରହିଟ ମୁଭି ‘କହୋନା ପ୍ୟାର ହେ’ ଜରିଆରେ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ବିଗ୍ ଏଣ୍ଟ୍ରି  ମାରିଥିଲେ ଅମିଶା ପଟେଲ। ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ‘ଗଦ୍ଦର’ ଥିଲା ତାଙ୍କର ତୃତୀୟ ଫିଲ୍ମ। ଏହା ବି ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଆହୁରି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ନିଜକୁ ଜଣେ ସଫଳ ନାୟିକା ଭାବେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଲିନା ଜେଟଲୀ ୨୦୦୩ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ‘ଜାନସୀନ’ ଜରିଆର ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ।  ଏହାପରେ  ଖେଲ୍‌(୨୦୦୩), ସିଲ୍‌ସିଲେ (୨୦୦୫),ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରୀ (୨୦୦୫), ଅପନା ସପନା ମନି ମନି (୨୦୦୬), ପେଇଙ୍ଗ୍ ଗେଷ୍ଟ(୨୦୦୯) ଓ ଗୋଳମାଲ ୨ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ କିଛି କିମିଆ କରି ପାରି ନ ଥିଲେ।  ୨୦୧୧ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ପିଟର ହଗ୍‌ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏବେ ସେ ଦୁଇ ଯାଆଁଳା ସନ୍ତାନଙ୍କ ଜନନୀ।

‘ରୋଡ୍‌’ ସିନେମାରେ ଆଇଟମ୍ ଗର୍ଲ ଭାବେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା କୋଏନା ମିତ୍ରା

ମୁସାଫିର,ଏକ ଖିଲାଡି ଏକ ହସିନା,ଅପନା ସପନା ମନି ମନି,ଅନାମିକା ଭଳି ସିନେମାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ୨୦୧୧ରେ ନାକ ସର୍ଜରୀ  ତାଙ୍କ  ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ିଥିଲା। ସଫଳତା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ହାତକୁ ଆସିନାହିଁ।

କିମ୍‌ ଶର୍ମା, ପ୍ରୀତି ଝାଙ୍ଗିଆନି ଓ ଇଶା ଦେଓଲଙ୍କ ଭଳି ଅଭିନେତ୍ରୀ କେତୋଟି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ଥିଲେ ବି ସଫଳତାର ଶିଖର ଛୁଇଁବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କାହା ସହିତ ଶୋଇବା ଶର୍ଟକଟ ନୁହେଁ, ଏକ ଚଏସ : କାଷ୍ଟିଂ କାଉଚକୁ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ପ୍ରକୃତି ମିଶ୍ର

ସେଲିବ୍ରେଟି କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ୨୦୨୦: ଜବରଦସ୍ତ ଲୁକ୍‌ରେ ଏଲିନା ଓ ଅନୁଭା

ସୋଶାଲ ମିଡିଆରେ ଆଉ ଜଣେ ସୁଶାନ୍ତ

‘ଲୋକଙ୍କ ଘଣ୍ଟା ଚୋରି କରନ୍ତି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର’

ରିଲିଜ୍ ହେଲା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ଟାଇଟଲ୍ ଟ୍ରାକ୍‌ର ଟିଜର୍

ପିତାଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି ଜାଭେଦ୍

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ: ସୁଶାନ୍ତ ଓ ରିୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ମହେଶ କାହିଁକି ଏତେ ଆଗ୍ରହୀ

‘ଓସ୍କାର ୨୦୨୧’କୁ ଜଜ୍ କରିବେ ୩ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା

ଆରପାରିରେ ସୁର୍‌ମା ଭୋପାଲି ଓରଫ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଜଗଦୀପ

‘ରାନୁ ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ଏବେ ପୃଥିବୀସାରା ଲୋକ ସୋଦୁଛନ୍ତି, ମୋ ନାଁରେ ଏତଲା ହୋଇଥିଲା କାହିଁକି ?’

ଅପ୍‌ସରାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା ଆଳରେ ‘ଓଡ଼ିଶା’କୁ ନୀଚ ଦେଖାଇଲେ ରାମୁ, ମିଳିଲା କଡ଼ା ଜବାବ

‘ବଲିଉଡରେ ପକ୍ଷପାତ ହୋଇଥାଏ, ନେପୋଟିଜମ ନାହିଁ ‘