ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢ଼ାଇଲେ ଶାହାରୁଖ

ମୁମ୍ବାଇ: ସାତ ଦିନ ତଳେ ସୋଶାଲ୍ ମିଡିଆରେ ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଦୃଶ୍ୟ ସୋଶାଲ୍ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା। ବିହାରର ମୁଜାଫରପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଏକ ଛୋଟିଆ ଶିଶୁ ତା’ ମା’ ଉପରେ ପଡ଼ିଥିବା ଚଦରକୁ ଟାଣୁଥିଲା। ଶିଶୁଟି ଚଦରଟିକୁ ତା’ ମା’ ଉପରୁ ହଟାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତା’ ମା’କୁ ଉଠାଇ ପାରି ନଥିଲା। କାରଣ ସେ ସେତେବେଳେକୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଥିଲେ। ସୋଶାଲ୍ ମିଡିଆରେ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଦେଖିବା ପରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପରି ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ଶାହାରୁଖ ଖାନ ବି ବିଚଳିତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଚୁପ୍ ନ ବସି ଏହି ଛୋଟ ଶିଶୁଟିକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଶାହାରୁଖଙ୍କ ମୀର୍‌ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଏହି ଶିଶୁଟିକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଶିଶୁଟି ଏବେ ତା’ ଅଜାଆଈଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବ। ସେମାନେ ତା’ର ଦେଖାଶୁଣା କରିବେ।

ମୀର୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏନେଇ ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଲେଖାଯାଇଛି, ଏହି ଛୋଟ ଛୁଆଟି ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଏବେ ଆମେ ଏହି ଶିଶୁଟିକୁ ସହଯୋଗ କରୁଛୁ। ଏବେ ତା’ ଅଜା ତା’ର ଦେଖାଶୁଣା କରୁଛନ୍ତି।

ମୀର୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍‌ର ଟ୍ୱିଟ୍‌କୁ ରିଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଶାହାରୁଖ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଶିଶୁ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଆମେ ସମସ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଯେ ମା’କୁ ହରାଇବାର ସବୁଠୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ପରେ ଯେମିତି ସେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଶକ୍ତି ଠୁଳ କରିପାରିବ। ମୁଁ ଜାଣେ ଏହା କିଭଳି ଅନୁଭବ….। ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କର ଭଲପାଇବା ଓ ସହଯୋଗ ତୁମ ସହିତ ଅଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମୃତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଗୁଜରାଟର ଅହମଦାବାଦରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁ ସେଠାରେ ଭାରି ହଇରାଣ ହୋଇଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ମେ’ ୨୫ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କୁ ଧରି ଭଉଣୀ ଓ ଭିଣୋଇଙ୍କ ସହ ଶ୍ରମିକ ସ୍ପେଶାଲ୍ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ବିହାରର କଟିହାର ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ତେବେ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ମୁଜାଫରପୁର ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ଓହ୍ଲାଇ ପଡ଼ିଥିଲେ। ଖାଦ୍ୟ ଓ ପାଣିର ଅଭାବ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ବୋଲି ତାଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟମାନେ କହିଥିଲେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବବ୍‌-କଟ୍‌ ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ କରିଥିବା ହାତୀ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ର ନୂଆ ଷ୍ଟାର

୩ ମାସ ପରେ ଫେରିଲେ ପତ୍ନୀ, କରୋନା ଆଶଙ୍କାରେ ଘରେ ପୂରାଇଲେନି ସ୍ୱାମୀ

ବାଉଁସରେ ତିଆରି ଟିଫିନ ବକ୍ସ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ସୀମାରୁ ସେନା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶେଷ ହେବାକୁ ଲାଗିବ ସମୟ, ପୁଣି ବସିବ ବୈଠକ

ଦୁଇ ଭାଇ, ହେଲେ ଗୋଟିଏ ପେଟ: ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦିନ ବଞ୍ଚିଥିବା ଯୋଡ଼ା ଭାଇଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଭାଣିଜୀଙ୍କୁ କରୋନା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରକୁ ଗଲା ଭେଣ୍ଟିଲେଟର

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ ୨୦୦ ପୁଲିସ୍‌ କର୍ମଚାରୀ!

କାହିଁକି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ୪ଟି ଫିଲ୍ମରୁ ବାଦ୍‌ ଦେଇଥିଲେ ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ବଂଶାଲୀ, ପୁଲିସ୍‌ ଆଗରେ ରଖିଲେ ତଥ୍ୟ

ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ କରୋନା ମୃତକଙ୍କ ଶବ ଆଣିଲେ, ପାର୍କିଂ ଅଞ୍ଚଳରେ ଫୋପାଡ଼ି ଚାଲିଗଲେ

ଦେଶରେ ୭ ଲକ୍ଷ ଡେଇଁଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୨୦ ହଜାର ପାର୍‌

ଭାଇ ସହ ଏମିତି ଫଟୋ ଶେଆର୍ କରି ଟ୍ରୋଲ୍ ହୋଇଥିଲେ ସାରା

ବିଦେଶୀ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦେଶରୁ ବିଦା କରିବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର ନୂଆ ରଣନୀତି