ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା: ୧୦,୦୦୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କଲା ପୁଲିସ

  • କର୍କାର୍ଡୋମା କୋର୍ଟରେ ୧୦,୦୦୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ
  • ଚାର୍ଜସିଟରେ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ନାମ ଦାଖଲ
  • ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୦ରେ ହୋଇଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସର ଭୂମିକା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ବୁଧବାର କର୍କାର୍ଡୋମା କୋର୍ଟରେ ଏକ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି। ପୁଲିସ ଚାର୍ଜସିଟରେ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ନାମ ଦାଖଲ କରିଛି। ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୦ରେ ହୋଇଥିବା ଦଙ୍ଗାରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ​​ଏବଂ ବହୁ ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରେ ୧୫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ୍ ସ୍ପେଶାଲ୍ ସେଲ୍ ଆଇପିସି ଏବଂ ୟୁଏପିଏ ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ୧୦,୦୦୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି।

ତେବେ ପୁଲିସ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଚାର୍ଜସିଟରେ ଓମାର ଖାଲିଦ ଏବଂ ଶାର୍ଜିଲ ଇମାମଙ୍କ ନାମ ନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଓମାର ଖାଲିଦ ଏବଂ ଶାର୍ଜିଲଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି। ଆଗାମୀ ସମୟରେ, ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ଚାର୍ଜ ସିଟ୍ ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରିପାରିବେ, ଯାହାର ନାମ ଏହି ଚାର୍ଜସିଟରେ ନାହିଁ |

ଫେବୃଆରୀରେ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିବା ଦଙ୍ଗାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଦଙ୍ଗାକାରୀଙ୍କ ସହ ସିଧାସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ପୁଲିସ ଏକ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି। ସାଲିମୁର ଏବଂ ଜାଫରବାଦରେ ଦଙ୍ଗାରେ ବ୍ୟବହୃତ ଦୁଇଟି ହ୍ୱାଟସ ଆପ୍ ଗ୍ରୁପ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସିଏଏକୁ ବିରୋଧ କରି ଦିଲ୍ଲୀର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଦଙ୍ଗା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ। ଦଙ୍ଗା ସ୍ଥାନଠାରୁ ମାତ୍ର କିଛି କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଉଭୟ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦଙ୍ଗା ଏତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ଯେ ଏଥିରେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ, ପ୍ରାୟ ୨୦୦୦ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଦଙ୍ଗାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସର ଭୂମିକା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।