ଆଗାମୀ ଲକଡାଉନ୍ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲକଡାଉନ୍ ୪.୦ ପରେ ୫.୦ ହେବ କି? ଯଦି ହେବ କେମିତି? କେଉଁ କଟକଣା କୋହଳ ହେବ? ରବିବାର ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ଜନସାଧରଣଙ୍କ ମନରେ ରହିଛି। ଆଉ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବା ବେଳେ ଏହି ସବୁ ପ୍ରଶ୍ନର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଜବାବରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କଟକଣା ତ ରହିବ ହେଲେ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୋହଳ ହେବ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଅଳ୍ପ କିଛି କ୍ଷେତ୍ର ଏବଂ ନିୟମ କୋହଳ ରହିବ। ହେଲେ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଥିବେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ କଟକଣା ଲଗାଯିବ ବୋଲି ସେ ପରୋକ୍ଷରେ କହିଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ ଏକ ସଠିକ୍ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ଦେଶରେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇନଥାନ୍ତା ତା’ହେଲେ ଆଜି ଭାରତରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ହୋଇଥାନ୍ତା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟ।

ଏମିତି ହୋଇପାରେ ଲକଡାଉନ୍ ୫.୦

ଗୁରୁବାର ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଅମିତ ଶାହ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଶାହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଭେଟି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ୧୩ଟି ସହରକୁ ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟ ସହରକୁ କଟକଣା ମୁକ୍ତ କରାଯିବ। ସେହପିର ଜୁନ୍ ୧ରୁ ହୋଟେଲ, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ସପିଂ ମଲ୍ ଆଦି ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିପାରେ।

ଏହି ୧୩ ସହର ହେଲେ, ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ୱାଇ, ଚେନ୍ନାଇ, ଅହମଦାବାଦ, ଥାନେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କୋଲକାତା/ହାଓ୍ୱଡ଼ା, ଇନ୍ଦୋର, ଜୟପୁର, ଯୋଧପୁର, ତାମିଲନାଡୁର ଚେଙ୍ଗଲପଟ୍ଟୁ ଏବଂ ତିରୁଓ୍ୱଲୁର।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଶାରଳା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରାପ୍ତ ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକ ମନୋଜ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ବିୟୋଗ

୨ ଲକ୍ଷ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ: କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଜଣାଇଲା ଓଡ଼ିଶା

ସଚିବସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ: ମହାମାରୀରେ ବି ରାଜ୍ୟର ଅଣଟିକସ ରାଜସ୍ୱ ବୃଦ୍ଧି

କେଉଁ ଫର୍ମୁଲାକୁ ଅପଣାଇବେ ସରକାର? ସ୍କୁଲ ଖୋଲିଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ବିଜେଡିକୁ ମିଳୁନାହାନ୍ତି ଦକ୍ଷ-ସ୍ୱଚ୍ଛ ଯୁବ ଓ ଛାତ୍ର ମୁଖିଆ, କସରତ ଜାରି

ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୪୦୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ପଢ଼ନ୍ତୁ

ମେଡ଼ିକାଲ୍‌ରେ ଲୁଡୋ ଖେଳୁଛନ୍ତି କର୍ମଚାରୀ!

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩୨ ‘କରୋନା’ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୧୮ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ୍‌

ଆସିଲା ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟ

ବିକାଶ ଦୁବେ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଉଠିଲା ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ? ଜାଣନ୍ତୁ ସେଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ

ଦେଶରେ ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା କରୋନା: ଦିନକରେ ୨୪,୮୭୯ ପଜିଟିଭ, ୪୮୭ ମୃତ

ଶେଷରେ ଗିରଫ ହେଲା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେ