ଦିଲ୍ଲୀପ ନାୟକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ: ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୁ ଗିରଫ ହେବ କେବେ ?  

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପାତ୍ରପଡା ଦିଲ୍ଲୀପ ନାୟକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ୧୮ଦିନ ପରେ ବି ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୁ ବାରିକର ପତ୍ତା ପାଉନାହିଁ। ରାଜୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ପଳାଇଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି । ସେ ଶୀଘ୍ର ଧରା ନ ପଡିଲେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଏନବିଡବ୍ଲୁ ଜାରି କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ସଜାବାଜ ହେଉଛି। ସେପଟେ ରାଜୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରା ନ ଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ମୃତ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ପରିବାର ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଚେତାବନୀ ଦେବା ପରେ ପୋଲିସର ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି।raju barik

ରାଜୁ ଗିରଫ ନ ହେବାକୁ ନେଇ ନାନା କଥା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ଯେ, ରାଜୁ ରାଜନୈତିକ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ଥିବାରୁ ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ସାହାସ କରୁନାହିଁ । ପୋଲିସ ରାଜୁ ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବାରେ ବିଫଳ ହେଉଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ରାଜୁ ପୋଲିସ ଗିତିବିଧିର ଟିଖିନିଖି ଖବର ରଖୁଛି । ଯାହା ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ରାଜୁ ରାଜ୍ୟରେ ଅଛି ନା ବାହାରକୁ ଚାଲିଯାଇଛି ତାହାର ସୂଚନା ମଧ୍ୟ କାହା ପାଖରେ ନାହିଁ । ରାଜୁଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ସେ ଧରାପଡିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରି ଏନବିଡବ୍ଲୁ ଜାରି କରିବେ ବୋଲି ପୋଲିସ କମିଶନର ଡ.ଆର.ପି. ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି । ଏପରି କି ସିଆରପିସି ଧାରା ୮୨ ବଳରେ ରାଜୁକୁ ପଳାତକ ବୋଲି କୋର୍ଟ ଘୋଷଣା କରବା ନେଇ ପୋଲିସ ଯୋଜନା କରୁଛି। ସେହିପରି ସିଆରପିସି ଧାରା ୮୩ ବଳରେ ରାଜୁର ସ୍ଥାବର, ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ବ୍ୟାଜ୍ୟାପ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିବ ବୋଲି କମିଶନର କହିଛନ୍ତି। ରାଜୁ କିପରି ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବ ସେଥିପାଇଁ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି ।patrapadahatya

ଗତ ୨ ତାରିଖରେ ରାଜୁର ଭାଇ ଜୟ ବାରିକଙ୍କ ସହ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ପୋଲିସ। ଗିରଫ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର କିଛି ଗୁମର ଜୟ ଖୋଲିଥିଲା । ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଦୁଇଟି ବନ୍ଧୁକ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଉପରକୁ ୪ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ଚଳାଯାଇଥିଲା । ରାଜୁ ଶେଷ ଗୁଳି ମାରିଥିବା ତାର ଭାଇ ଜୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ରାଜୁକୁ ମିଶାଇ ୨୧ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଏବେ ଫରାର ଅଛନ୍ତି । ପୋଲିସ କେବେ ଏମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରୁଛି ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ରାଜୁ ବାରିକର ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । କେତେବେଳେ ରାଜନୈତିକ ନେତାଙ୍କ ସହ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଓଲିଉଡ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିବାର ଫଟୋ ବିଭିନ୍ନ ମିଡିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହାଛଡା ରାଜୁ ନିଜେ ଜଣେ ଭଜନ ଗାୟକ। କେତେବେଳେ ଷ୍ଟେଜ୍ ଶୋ ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ନିଜ କ୍ୟାସେଟରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଗତ ଜୁନ୍ ୧୮ ତାରିଖରେ ପାତ୍ରପଡା ଅଞ୍ଚଳରେ ଠିକାଦାର ଦିଲ୍ଲୀପ ନାୟକଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ନିଜେ ଲିଭି ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଦୀପ ଜଳାଇଥିଲେ, ସୂରଜଙ୍କ ନାଁରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣିମ ଅଧ୍ୟାୟ

ଫଟୋରେ ଫଟୋରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଅନେକ କିଛି…

ମନ ଭିତରେ ଡର, ତଥାପି ରାତି ପାହିଲେ ଉଛୁଳା ନଦୀରେ ପଶୁଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକ

ନୀଳ ରକ୍ତରୁ ତିଆରି ହେବ କରୋନା ଟିକା‌!

ଲାଞ୍ଚ ନଦେଲେ ଏଠି ମିଳୁନି ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର

ହାରିଗଲା କ୍ୟାନସର: ମ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାରେ ରଖିଲେ ୮୦%

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କଲେ ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ

୫୦ ଫୁଟ୍‌ ଉଚ୍ଚର କେନାଲ ପାଲଟିଛି ଲୋକଙ୍କ ନିତିଦିନିଆ ରାସ୍ତା

ଘର ଚଳାଇବା ପାଇଁ ପରିବା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ଦୁଇ ନାବାଳକ ଭାଇ

କମଳଙ୍କ ‘ମନି ପର୍ସ ସାନିଟାଇଜର’ ଡିଭାଇସ୍‌

କାନ୍ଥରେ କଳାକୃତି, ମନ ମୋହିବା ସହ ମିଳୁଛି ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା

ପ୍ରେମିକା ପାଇଁ ଜାଳୁଥିଲେ ମହମବତୀ, ଜଳିଗଲା ଘର