କେବେ ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ପାଖରେ ଟ୍ୟୁସନ୍‌ ପାଇଁ ୩୦ ଟଙ୍କା ନଥିଲା…

ମୁମ୍ବାଇ:ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ରିୟଲିଟି ଶୋ’ କୌନ୍‌ ବନେଗା କରୋଡ଼ପତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବୁଧବାର ହଟ୍‌ସିଟ୍‌ରେ  ଗୁଜରାଟର ସନ୍ଦୀପ ସାବରିୟା ବସିଥିଲେ। ସେ ୨୫ ଲକ୍ଷର ପୁରସ୍କାର ଜିତି ଖେଳରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି। ସନ୍ଦୀପ ହୀରା ପଲିସି କମ୍ପାନୀରେ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି। କେବିସିରେ ସେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତି ପାରିଛନ୍ତି।

ସନ୍ଦୀପ ୪ଟି ଲାଇଫ୍‌ଲାଇନକୁ ବ୍ୟବହାର କରିସାରିଥିଲେ। ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଶ୍ନରେ ତାଙ୍କୁ ଚିତ୍ରସେନ୍‌ ଓ ବୃଷସେନଙ୍କ ପିତା କିଏ ବୋଲି ପଚରାଯାଇଥିଲା। ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ଥିଲା କର୍ଣ୍ଣ। କିନ୍ତୁ ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ଠିକ୍‌ ଉତ୍ତର ଜଣା ନଥିଲା। ତେଣୁ ସେ ଏହି ଖେଳରୁ ଓହରି ଯିବାକୁ ଉଚିତ୍‌ ମନେ କଲେ। ତେବେ ସେ ନିଜର ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ କାହାଣୀ ବଖାଣିଲା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାବବିହୂଳ କରିଦେଇ ଥିଲା।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, କେବେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟ୍ୟୁସନ୍‌ ଫି ଦେବାକୁ ପାଖରେ ୩୦ ଟଙ୍କା ନଥିଲା। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ଭଲ ନଥିଲା। ଗାଁ ଲୋକେ ପଇସା ଯୋଗାଡ଼ କରି ତାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବୁଧବାର ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଚମକିଥିଲା। ଦିନେ ୩୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ସନ୍ଦୀପଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଯେ, ଏକାଥରେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୁଟିପାରେ ତାହା ସେ କେବେ କଳନା କରିପାରି ନଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଏହାର ଶ୍ରେୟ ସେ ନିଜ ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପରିବାରକୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ସନ୍ଦୀପ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ସହଯୋଗ ନଥିଲେ ସେ ପାଠ ପଢ଼ିପାରି ନଥାନ୍ତେ। ଖାସ୍‌ ସେହିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ଆଜି ଏହି ହଟ୍‌ସିଟ୍‌ରେ ବସିବାରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଇଛି। ତାଙ୍କ ମତରେ କର୍ମ ହିଁ ମହାନ। ବାକି ସବୁର ଅର୍ଥ କିଛି ନାହିଁ। କର୍ମ ଅନୁସାରେ ମଣିଷର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅକୁ ଇଡକୋ ଦେଲା ୮ ଏକର ଜମି

ଆସନ୍ତାକାଲି ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ଅବପାତ

ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ, ଖାଲି ପଡ଼ିଲା A1 ଗ୍ରେଡ୍

ବାତ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହେବନି ଅବପାତ- IMD ଡିଜି

ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ୱିନ ସିଟିରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା

ବିଜୁଳି ଦର ବୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତିବାଦ; ଆଜି ୧୫ ମିନିଟ୍‌ ପାଇଁ ଲାଇଟ୍‌ ବନ୍ଦ ଆହ୍ୱାନ

କଙ୍ଗନା ଓ ତାଙ୍କ ଉଭଣୀଙ୍କୁ ଜେରା କରିବ ପୁଲିସ୍‌, ପଠାଇଲା ସମନ

ଏନଡିଏକୁ ଅଲବିଦା କହିଲେ, ମମତାଙ୍କ ସହ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଫେରାର ବିମଳ ଗୁରୁଙ୍ଗ

କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୋନସ ଘୋଷଣା କଲେ ମୋଦି ସରକାର

କରୋନା ଟିକାର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଜାଣିଶୁଣି ଲୋକଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିବ ଏହି ଦେଶ

ଦୁଃଖ ଦେଉଛି ଗାଟେଣୀ ନଦୀ; ବର୍ଷା ବଢ଼ିଲେ ବଢ଼ୁଛି ଚିନ୍ତା

ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସିବେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଦୁଇ ପ୍ରମୁଖ ମନ୍ତ୍ରୀ