ମୋଦିଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରିବା ମନା : ଲାଫଟ୍‌ର ସୋ’ରୁ ବିତାଡ଼ିତ ହେଲେ ଏହି କଳାକାର, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ମୁମ୍ବାଇ: ମୋଦିଙ୍କୁ ମିମିକ୍ରି କରିବା ମନା।  ଯଦି ଆପଣ ମୋଦିଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ ମିମିକ୍ରି କରୁଥିବା ଚିନ୍ତା କରୁ ଥାଆନ୍ତି ତା’ହେଲେ ହୁଏତ ବିପଦ ଆସିପାରେ। କାରଣ ମୋଦିଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରିବା ଜଣେ କଳାକାରଙ୍କ ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ସାବସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏମତି ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲା ନାମକ ଜଣେ ହାସ୍ୟ କଳାକାର ଆଣିଛନ୍ତି। ଏକ ଜାତୀୟସ୍ତରର ଚାନେଲରେ  ଆୟୋଜିତ ଲାଫଟ୍‌ର୍‌ ସୋ’ରେ  ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରିଥିବା ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅନ୍ୟାୟ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ମିମିକ୍ରି କରିବାରୁ ଉକ୍ତ ଚାନେଲ ଏହି ସୋ’କୁ ପ୍ରସାରଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା।  ଚାନେଲର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଆପଣ ଅନ୍ୟ ଯାହାର ମିମିକ୍ରି କରିପାରିବେ। ଏହି ସୋ’ରେ ବିଚାରକଭାବେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଥିଲେ।  ଏଠାରେ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମୋଦି ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କୁ ମିମିକ୍ରି କରୁଥିବା ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ ସହ କ’ଣ ଘଟିଥିଲା ?

ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଆରମ୍ଭରୁ ସେ ମୋଦି ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରି ଚାନେଲରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲେ।  ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପରଫରମାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସେଥିରେ  ସେ ମୋଦି ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପରେ କୁହାଗଲା ସେ ଅନ୍ୟ କାହାର ନକଲ କରିପାରିବେ ବା ମିମିକ୍ରି କରିପାରିବେ।  ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ମିମିକ୍ରି କରିବାକୁ ମନା କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ମିମିକ୍ରି କରିବାକୁ ହଁ କରାଯାଥିଲା।  ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଚାନେଲ ପକ୍ଷରୁ ପୁଣି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆସିଥିଲା । ଏଥର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କର ବି  ମିମିକ୍ରି କରିବାକୁ ବାରଣ କରାଗଲା।  ଏହା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ସ୍କ୍ରିପ୍ଟକୁ ନେଇ କାମ କରୁଥିଲା ବେଳେ ହଠାତ୍ ତାଙ୍କୁ ସୋ’ରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଗଲା।

ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲା କିଏ?

ଜଣେ ହାସ୍ୟ କଳାକାର ଭାବେ ପରିଚିତ ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ ଘର  ରାଜସ୍ଥାନରେ । ତାଙ୍କର ଅନେକ  ବ୍ୟଙ୍ଗାତ୍ମକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ  ଲାଫଟ୍‌ର ସୋ’ରେ ନିଜ କଳାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର  ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା।  କିନ୍ତୁ ସେହି ସ୍ୱପ୍ନ ମୋ ପାଇଁ ଦୁଃସ୍ୱପ୍ନ ପାଲଟିଇଛି। କାରଣ ମୋ ପସନ୍ଦ ଅନୁଯାୟୀ ମୋତେ କରିବା ପାଇଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ମିଳିଲା ନାହିଁ।

 ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇଥିଲା ସୁଟିଂ

କୁହାଯାଉଛି ପ୍ରାୟ ୧ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଲାଫଟ୍‌ର ସୋରେ ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଚାନେଲ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୋ’କୁ ଟେଲିକାଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା । ହେଲେ କୌଣସି କାରଣରୁ ସେହି ଭିଡିଓ ଲିକ୍‌ ହୋଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ  ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଓ ମଲ୍ଲିକା ଦୁଆ ବିଚାରକ ଥିଲେ।

ହାସ୍ୟ କଳାକାର ଶ୍ୟାମ୍ ରଙ୍ଗିଲାଙ୍କ ମିମିକ୍ରି

Odisha Reporter यांनी वर पोस्ट केले गुरुवार, २६ ऑक्टोबर, २०१७