ହୁସିଆର ! ଆସୁଛନ୍ତି ‘କାନଖିଆ ଖଳନାୟକ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଓଲିଉଡ୍‌ରେ କେତେ କେତେ ଭିଲେନ୍ ଆସିଛନ୍ତି, ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଡରେଇଛନ୍ତି, ଘୃଣା ପାଇଛନ୍ତି, ତାଳି ବି ପାଇଛନ୍ତି, କ୍ରେଡ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଏମିତି କିଛି ଖଳନାୟକ ଏବେବି ଓଡ଼ିଆ ଦର୍ଶକଙ୍କର ମନେଅଛି। ହେଲେ ଏବେ ଆଉଜଣେ ଖଳନାୟକ ଆସୁଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କ ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ଥରହର ହେବେ। ଖତରନାକ୍ ତାଙ୍କ ଆଚରଣ। ଭୟଙ୍କର ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଓ ଅଭ୍ୟାସ।

କଥା କଥାକେ ଯିଏ ମଣିଷର କାନକୁ ଖାଇଯାଏ, ଖିନ୍‌ଭିନ୍ କରିଦିଏ ଚେହେରା। କଥାଟା ଶୁଣି ଆପଣଙ୍କୁ ଡର ମାରିବଣି। ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଏକ ଅପ୍‌କମିଂ ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଥିବା ଖଳନାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ଏବେ ଭାରି ଚର୍ଚ୍ଚା। ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଉଛି ‘କାନଖିଆ ଖଳନାୟକ’। କଥା କଥାକେ ସେ କାଳେ ଶତ୍ରୁର କାନ ଖାଇ ଦେବାର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଫିଲ୍ମରେ।

ଏବେ ପୂରା ଘଟଣାଟା ଜାଣନ୍ତୁ। ଏବେ ଚାଲିଛି ନୂଆ ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମ ‘ଏକ୍ସକ୍ୟୁଜ୍ ମିର ସୁଟିଂ। ଫିଲ୍ମ ଟିମ୍ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏକ ଭିନ୍ନ ଧରଣ କାହାଣୀ ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟବେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମ। ନୂଆ ହିରୋ ହିରୋଇନଙ୍କୁ ନେଇ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି ଏ ଫିଲ୍ମ। ସମାଜରେ ଘଟୁଥିବା କିଛି ନିଚ୍ଛକ ଘଟଣାକୁ କାଲଏ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ସବୁଠୁ ଇଣ୍ଟ୍ରେଷ୍ଟ୍ରିଂ କଥା ହେଉଛି, ଫିଲ୍ମରେ କାହାଣୀର ଟୁଇଷ୍ଟ। ହିରୋଇନକୁ ପ୍ରଥମ ସିନ୍‌ରୁ ହିଁ ଜଣେ ବିଧବା ଭାବେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଦର୍ଶକ। ଏଥିରେ ହିରୋ ଭାବେ ଡେବ୍ୟୁ କରୁଛନ୍ତି ରୋନକ୍ ଏବଂ ହିରୋଇନ ସାଜିଛନ୍ତି ମେଘା।

ତେବେ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିବେ ଏହା ଭିଲେନ୍। ଏହି ଭୂମିକାରେ ଆସୁଛନ୍ତି ସବୁ ଦର୍ଶକଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଭେଟେରାନ୍ ମହିରି ଦାସ୍। ମାନେ ମିହିର ଭାଇ ଆସିବେ ନେଗେଟିଭ୍ ରୋଲ୍‌ରେ। ଆଗରୁ ଯେ ସେ ଏମିତି ନେଗେଟିଭି ରୋଲ୍‌ରେ ଆସି ନାହାଁନ୍ତି ନୁହେଁ, ହେଲେ ଏଥର ଟିକିଏ ବେଶୀ ଖତରନାକ ଭୂମିକାରେ ଆସୁଛନ୍ତି। ସେ ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଚରିତ୍ର, ଯିଏ କଥା କଥାକେ କାନ କାଇ ଯାଉଛି। ମାନେ ଭିତରୁ ଭିତରୁ ପୁରା ନିଷ୍ଠୁର। ତେବେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମିହିରଙ୍କର ଏହି ଚରିତ୍ରଟିକୁ କେମିତି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ, ତାହା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ହେଲେ ହିଁ ଜଣାପଡ଼ିବ।

ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସଲିଲ୍ ମିତ୍ରଙ୍କ ପରି ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅନେକ ପୁରୁଣା କଳାକାରଙ୍କୁ ଦର୍ଶକ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ। ଫିଲ୍ମଟିର ନିଦ୍ଦେର୍ଶନା ଦେଉଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ଉମେଶ ଦାସ। ପ୍ରଥମ କରି ସେ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।