ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ, ଧାଡ଼ିରେ ଅଛନ୍ତି ଆଉ ୬

ଭୋପାଲ: ରାଜସ୍ଥାନର ହାଇଡ୍ରାମା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ୨୪ଟି ଆସନରେ ଉପ ନିର୍ବାଚନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ବିଜେପିରେ ମିଶିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମଥର ବିଧାୟକ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ଲୋଧି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଓ ଉମା ଭାରତୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସେ ବିଜେପିରେ ମିଶିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଛି। କେବଳ ଲୋଧି ନୁହନ୍ତି, ବୁନ୍ଦେଲଖଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳର ଆଉ ୬ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ରାମେଶ୍ୱର ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, ଶନିବାର ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସିଂହ ଲୋଧି ନିଜର ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ପଠାଇଥିଲେ। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଥରେ ପୂରା ସ୍ଥିତିକୁ ଭାବିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲି। ହେଲେ ସେ ମୋତେ ପୁଣିଥରେ ସାକ୍ଷାତ କରି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅନୁରୋଧକ୍ରମେ ଏହି ଇସ୍ତଫାପତ୍ରକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବଡା ମଲହାର ଆସନରେ ବିଜେପି କ୍ରମାଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଜିତି ଆସୁଥିଲା। ହେଲେ ୨୦୧୮ରେ ଲୋଧି ହିଁ ବିଜେପିର ବିଜୟ ରଥରେ ରୋକ ଲଗାଇଥିଲେ। ସେ ରାଜ୍ୟର ମନ୍ତ୍ରୀ ଲଳିତ ଯାଦବଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

୨୦୧୮ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରିଥିଲା। ହେଲେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଜ୍ୟୋତିର ଆଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସହ ୨୨ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ଛାଡ଼ିବାରୁ ବିଜେପି କ୍ଷମତା ଦଖଲ କରିଥିଲା।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଆଇପିଏଲ ପାଇଁ ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ୍‌ ୨୦୨୧ ଯାଏ ସ୍ଥଗିତ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସ୍ଥିତି ବେହାଲ: ଭୂସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁ ଗଲାଣି ୧୫ ଜୀବନ

ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ମୁଲାୟମ ସିଂହ ଯାଦବ

ୟୁପିଏସ୍‌ସିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଯୋଶୀ

ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଆପ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ: ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଚିଙ୍ଗାରି, କମାଲ କରୁଛି ଦେଶୀ ଟିକଟକ

ଏହି ସାତଟି କାରଣ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ଡାର୍କ ସର୍କଲ୍‌

ଦୁଇ ଥର ନେଗେଟିଭ ପରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ ଇନସପେକ୍ଟରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପଡ଼ିଆରେ ଜୋତା ବୋହିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସର୍ଫରାଜ

ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସର ମୁଖା ଖୋଲିଦେଲା ରିୟାଙ୍କ କଲ୍ ରେକର୍ଡସ୍

ଭାରତ ଓ ଆଉ କିଛି ଦେଶ ପାଇଁ ୧୦୦ ମିଲିୟନ କରୋନା ଟିକା ତିଆରି କରିବ ସେରମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ

ବେରୁଟ ବିସ୍ଫୋରଣ: ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ରତି ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ବିପଦ

ସିଂହ ସହ ଲଢ଼େଇ କରୁଛନ୍ତି ଛୋଟ ପଶୁ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ