ଶନିବାର ଭାରତ-ଚୀନ୍ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବୈଠକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲଦାଖରେ ଜାରି ଭାରତ-ଚୀନ୍ ସୀମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜୁନ୍ ୬ ତାରିଖରେ ଉଭୟ ଦେଶର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ହେବ ବୋଲି ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭାରତ-ଚୀନ୍ ସୀମା ବିବାଦକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମଥର ଲାଗି ଉଭୟ ଦେଶର ସେନାର ଲ୍ୟୁଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍ ସ୍ତରର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମେଜର୍ ଜେନେରାଲ୍ ସ୍ତରର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ଏହା ବିଫଳ ରହିଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ବୈଠକରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ନିଜ ନିଜର କଥା ରଖିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏଥିରୁ ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବ୍ରିଗେଡିୟର୍ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ତାହା ମଧ୍ୟ ବିଫଳ ରହିଥିଲା। ଏବେ ଜୁନ୍ ୬ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବୈଠକରେ ଏଲଏସି ଅର୍ଥାତ୍ ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ ଆକଚୁଆଲ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଉପରେ ଚାଲିଥିବା ବିବାଦକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଉଭୟ

ଦେଶର କୁଟନୀତିକ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ବିବାଦକୁ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମାସକ ତଳେ ଅର୍ଥାତ୍ ମେ’ ୫ ଓ ୬ ତାରିଖରେ ଉଭୟ ଦେଶର ସେନାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ମୁଖ୍ୟ ବିବାଦ ତିନୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଯଥା ଗଲଭନ୍ ଭ୍ୟାଲୀ, ଫିଙ୍ଗର୍ ଫୋର୍ ଏବଂ ହଟ୍ ସ୍ପ୍ରିଙ୍ଗ୍ ଏରିଆକୁ ନେଇ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଲଦାଖରେ ପାଙ୍ଗଙ୍ଗ ସୋ ଏରିଆରେ ଉତ୍ତେଜନା ଜାରି ରହିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

‘ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲି’

ଜୁଲାଇ ୨, ଗୁରୁବାର: ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିବ

ଗୁରୁବାର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସଂପ୍ରସାରଣ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ

ଚାଇନା ଉପରେ ଭାରତର ଡିଜିଟାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକକୁ ଆମେରିକାର ସମର୍ଥନ

ସତରେ ବାରୁଦ ଗଦା ଉପରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ସୈନିକର ହୃଦୟଟା ବରଫ ଭଳି ….

ମାସେ ଭିତରେ ବଙ୍ଗଳା ଖାଲି କରିବାକୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ପତଞ୍ଜଳୀର କରୋନିଲକୁ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଅନୁମତି, କିନ୍ତୁ…

ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୂର୍ବତନ ପାକ୍‌ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା କରି ଯଜ୍ଞ କଲେ ରାନୀ ପଣ୍ଡା

ଠିକ୍ ହେଲା ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ୍

ବିବାଦ ପରେ କରୋନା ଔଷଧକୁ ନେଇ କଥା ବଦଳାଇଲା ରାମଦେବଙ୍କ ପତଞ୍ଜଳୀ

ଭାରତରେ କରୋନା ଟିକା ମିଳିଲେ ପ୍ରଥମେ ଏମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ