କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିଲେ ୩୦୦ ୟୁନିଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ବିଜୁଳି : ଅଖିଳେଶ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଦୁଲୁକୁଛି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ। ଜମୁଛି ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର। ନେତାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମାରାଥନ ରାଲି, ବୈଠକ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିର ବର୍ଷା। ଏହିପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ୩୦୦ ୟୁନିଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସମାଜବାଦି ପାର୍ଟ(ଏସପି) ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ। ଏସପି କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିଲେ ଏହି ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଏକ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଅଖିଳେଶ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଘରୋଇ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ  ୩୦୦ ୟୁନିଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜୁଳି ମାଗଣା ଦିଆଯିବ।

ସେହିପରି ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ଜଳସେଚନ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।  ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମ ଆଦମି ପାର୍ଟିକୁ ଅନୁସରଣ କରି ଅଖିଳେଶ ଏହି ସ୍କିମ ଘୋଷଣା କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାର  ୩୦୦ ୟୁନିଟି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ମାଗଣା ଦେଉଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀର ଆମ ଆଦମି ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଗୋଆ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବରେ ସମାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସମେତ ୫ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ତା ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ବାଚନୀ ରଣନୀତିକୁ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।