ମେ’ ୧୫ ଯାଏ ସବୁ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ଓ ମ୍ୟୁଜିୟମ ବନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ଓ ସଂଗ୍ରାହାଳୟକୁ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ମେ’ ୧୫ ଯାଏ ଏହି କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ଓ ମ୍ୟୁଜିୟମକୁ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପରିଭ୍ରମଣ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଛି। ଆଜି ଏଏସ୍‌ଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଚାରି ଧାଡ଼ିଆ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରହ୍ଲାଦ ସିଂ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି।

ଏଏସ୍‌ଆଇର ଏପରି ଘୋଷଣା ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସବୁ କୀର୍ତ୍ତିରାଜିସ୍ଥଳୀ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ହେବ। ଏଏସ୍‌ଆଇ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ସବୁ କୀର୍ତ୍ତିରାଜିସ୍ଥଳୀ ୧୫ ତାରିଖ ଯାଏ ଖୋଲିବ ନାହିଁ। କୋଣାର୍କର ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ରାଜାରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଏଏସ୍‌ଆଇ ଅଧୀନରେ ଥିବାରୁ ଏଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ ରହିବ। ତତ୍କାଳ ଭାବେ ଏହାକୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇ ତା’ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କହିଛି।


ଗତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଏଏସ୍‌ଆଇ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଦେଶର ସମସ୍ତ କୀର୍ତ୍ତିରାଜି ଓ ମ୍ୟୁଜିୟମକୁ ବନ୍ଦ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ହୁହୁ ହୋଇ ମାଡ଼ୁଛି। ଗତ ୧୦ ଦିନରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷରୁ ୨ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି। ସ୍ଥିତି ଉତ୍କଟ ହେଉଥିବାରୁ ଏଏସ୍‌ଆଇ ଏପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।