‘ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ କଥା ମାନିଲେ ଦେଶର ସ୍ଥିତି ଇଟାଲୀ ଭଳି ହେବ’

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ଉପରେ ଜୋରଦାର ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବା ଅବସରରେ ଯୋଗୀ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦେଉଥିବା କରୋନା ପରାମର୍ଶକୁ କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ଯୋଗୀଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ। ଏହି ଅବସରରେ ଯୋଗୀ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବା ବେଳେ କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାହୁଲ ଯାହା ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି ତାହା ଶୁଣିଲେ ଦେଶର ସ୍ଥିତି ଇଟାଲୀ ଭଳି ହେବ।

ଇଟାଲୀ ପ୍ରଥମ ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶ ଯିଏକି କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲା। ଦେଶରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଓ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଭାରତ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ରହିଛି। ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଇଟାଲୀରେ ୨.୩୩ ଲକ୍ଷ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରହିଥିବାବେଳେ 33,000 ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତରେ ଏଯାବତ ୨.୨୬ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୬,୩୪୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ଯ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଲକଡାଉନକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ। ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେଉଛି। ସରକାର କରୋନା ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନରୁ ବାହାରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବାଟ ପାଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ରାହୁପଲ ଗାନ୍ଧୀ। ଏଥିସହ କିଛି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ରାହୁଲ କଥା ହୋଇ ସରକାରଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାବାଦ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାରକୁ ମଧ୍ୟ ଉଭୟ ରାହୁଲ ଏବଂ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

କରୋନା ମହାମାରୀ ବେଳେ ବିରୋଧୀ ଏଠି ରାଜନୀତି କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ସବୁ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିରୋଧରେ ତାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମିଛ। ମିଛ କହିବା ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ଜିନରେ ଅଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଗୁରୁବାର ଫିଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଭମେଣ୍ଟ, ମତ ବିନିମୟ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ମାୟାନଗରୀର ଡ୍ରଗ୍ସ ଜାଲ: ବଲିଉଡ୍ ମସ୍ତାନୀଙ୍କୁ ହେଲା ସମନ୍

ରାଜ୍ୟସଭା ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ

ରିୟାଙ୍କ ଜାମିନ୍ ଆବେଦନ ନେଇ ଆଜି ହେବନି ଶୁଣାଣି

୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ବୁଧବାର: ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ

ଏନଡିଏର ଅର୍ଥ ‘ନୋ ଡାଟା ଏଭେଲେବୁଲ’: ଶଶୀ ଥରୁର

ଟସ୍ ଜିତିଲା ସୁପର୍ କିଙ୍ଗସ୍, ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଅକ୍ଟୋବର ୬ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ରିଆ

ଆନ୍ଦୋଳନରତ ସାଂସଦଙ୍କ ପାଖକୁ ଚା’ ନେଇଗଲେ ହରିବଂଶ, ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

୨୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବର, ମଙ୍ଗଳବାର: ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗ ମିଳିବ

ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

ରାଜ୍ୟସଭା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ହରିବଂଶଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରସ୍ତାବ ଖାରଜ