ଜୁଇରେ ଅଗ୍ନି ସଂଯୋଗ ପୂର୍ବରୁ ଫେରିଲା ଚେତା

ଭଞ୍ଜନଗର (ରାଜେଶ କୁମାର ପଣ୍ଡା): ଜୁଇରୁ ଜୀଇଁଲା ଶବ। ଏଭଳି ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ସୋରଡ଼ା ହରିପୁର ଗାଁରେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତକାଲି ଗାଁର ସୀମାଞ୍ଚଳ ମଲ୍ଲିକ ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଯାଇ ଆଉ ଘରକୁ ଫେରି ନଥିଲେ। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଗାଁ ଲୋକେ ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପାଇ ନଥିଲେ। ହେଲେ ଆଜି ସକାଳେ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କୁ ପରିବାର ଲୋ଼କେ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ନାଡୀ ଚାଲୁ ନଥିବାରୁ ସେ ମରି ଯାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଭାବି ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ  ଗାଁ ଓ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ମଶାନ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ମୁଖାଅଗ୍ନି ଦିଆଯିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପାଟିରୁ ପବନ ବାହାରୁ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗାଁକୁ ନେଇ ଅଟୋ ଯୋଗେ ସୋରଡ଼ା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଏବେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସୀମାଞ୍ଚଳ କହିଛନ୍ତି, “ମୋତେ ୪ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜର ହେଉଥିଲା। ହେଲେ ଶନିବାର ଦିନ କିଛି ଖାଇ ଛେଳି ଚରାଇବାକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲି। ଛେଳିମାନେ ଚରୁଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟା ଗୋଟାଏ ବେଳକୁ ମୋତେ ପୁଣି ଜର ଆସିଥିଲା। ଏହାପରେ ମୁଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲି। ମୁଁ ରାତିସାରା ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡ଼ି ରହିଥିଲି। ମୋତେ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ କୋକେଇରେ ବାନ୍ଧି ଶ୍ମଶାନକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ମୁଖାଗ୍ନି ଦେବା ପାଇଁ ପୋଷାକ ବାହାର କରିବା ବେଳେ ମୋର ହୋସ୍‌ ଆସିଥିଲା।”

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

‘ପୁରୀ ଗୋଷାଣୀ ଯାତ୍ରାରେ ଦୁର୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ରହିବ’

ଲଘୁଚାପର ରୂପ ନେଲା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ; ୩ ଦିନ ବର୍ଷିବ

ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୯ ଛୁଟି ବେକାର, ପାଇବେ ମୋଟ ୧୦୬ଦିନ ଛୁଟି

ମଣିଷ ଓ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହ୍ରାସ ପାଇଁ ଗଠନ ହେବ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ

ମୈଦାନରେ କ୍ୟାଂପେନ୍ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ହେବିୱେଟ୍ ନେତା

ସରକାରୀ କଳର ଦୁରୂପଯୋଗ କରୁଛି ବିଜେଡି, ଫେରାଦ ହେଲା ବିଜେପି

ଉପନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜ୍ଞାପନ ଉପରେ କଟକଣା

ନୟାଗଡ଼ରେ ନକଲି ଟଙ୍କା ଛପା କାରଖାନା

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଢାଞ୍ଚାରେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଆଇନ: ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ ଆଇଏଏସ୍

ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ସ୍କୁଟିରେ ଚାଲିଗଲେ ୩ ଜଣ

କେହି ଦାଦାବଟି ମାଗିଲେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ଫୋନ୍ କର

କରୋନା ମହାମାରୀ ଓ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ରାଜନୀତି