ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦାରୁ ଛେଦନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ

ଜଗତସିଂହପୁର: ଜଗସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରିଡି ବ୍ଲକ ଅଢ଼ଙ୍ଗଗଡ ନିକଟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦିବ୍ୟ ଦାରଙ୍କୁ ଛେଦନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି। ମହାଯଜ୍ଞ ଓ ସେବାୟତଙ୍କ ରହିବା ପାଇଁ ତିଆରି ଚାଲିଛି ଯଜ୍ଞମଣ୍ଡପ ଓ ଶବରପଲ୍ଲୀ। ଉଭୟ ଯଜ୍ଞମଣ୍ଡପ ଓ ଶବରପଲ୍ଲୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି। ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଗତକାଲି ବର୍ଷା ହେବା ଯୋଗୁଁ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଉପୁଜିଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଢ଼ଙ୍ଗର ନୀଳକଣ୍ଠେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଏବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ ଲାଗିଛି।
ଶ୍ରୀ ବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ଦାରୁ ଆସନ୍ତା ୨୮ତାରିଖରେ ଶାରଳାପୀଠ ଛାଡିବେ ଓ ପୁରୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ତହିଁ ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ବନଯାଗ ଦଳ ଏହିଠାରେ ପହଞ୍ଚିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ତା’ପରେ ଏଠାରେ ମହାଯଜ୍ଞ ଆରମ୍ଭ ହେବ।
ଅଢଙ୍ଗଗଡରେ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଶୁକ୍ରବାର ବନଯୋଗ ଦଳର ଦଳପତି ହଳଧର ଦାସମହାପାତ୍ର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନକୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ମା’ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ଦାରୁ ଅଢଙ୍ଗଗଡରେଥିବା ନେଇ ବିଦ୍ଧିବଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର। ଏହି ଖବର ବିଜୁଳି ବେଗରେ ପ୍ରଚାର ହେବା ପରେ ଏଠାରେ ପ୍ରତିଦିନ ହଜାର ହଜାର ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହେଉଛି।