ଓଡିଶା କଲେଜ ଝିଅଙ୍କ ଠୁମ୍‌କା ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ସୁପରହିଟ୍‌: ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କୌଣସି ଟିଭିର ରିଆଲିଟି ଶୋ’ ନୁହଁ କି ଷ୍ଟେଜ୍‌  ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ନୁହଁ। ତଥାପି ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁଲା ଭଳି ନୃତ୍ୟ। ଏକ୍ସପ୍ରେସନ୍‌ ଠାରୁ ଷ୍ଟେପ୍‌ସ କେଉଁଥିରେ ବି ବାରି ହେବନି। ୯୦ ଦଶକର ସୁପରହିଟ୍‌ ଗୀତକୁ ନେଇ ହୋଇଛି କୋରିଓଗ୍ରାଫି । କେତେକ କଲେଜ୍ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ସୁପର ଡ୍ୟାନ୍‌ସ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୁପର କ୍ରେଜ୍‌ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ବଲିଉଡ୍‌ର ମାଇକେଲ ଜାକସ୍‌ନ୍‌ କୁହା ଯାଉଥିବା ପ୍ରଭୁଦେବାଙ୍କ ମୁକାବ୍‌ଲା  ଗୀତରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ନୃତ୍ୟ। ପ୍ରଥମେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ  ସୋଲ ବେଲି ଡ୍ୟାନ୍ସରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ନୃତ୍ୟ।  ପରେ ଆଉ କିଛି ଛାତ୍ରୀ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି। ତା’ପରେ ନୃତ୍ୟର ଆସର ପୁରା ଜମି ଯାଉଛି। କିଛି କ୍ଷଣର ଅନ୍ତର ପରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହିନ୍ଦୀ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌କୁ  ନେଇ ସେମାନେ ନୃତ୍ୟ ପରିବେଷଣ କରୁଛନ୍ତି। ଦିଲ୍‌ ତୋ ପାଗଲ ହେ ସିନେମାର ଚକ୍ ଧୁମ ଧୁମ୍‌, ସଲମନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଓ ଓ ଜାନେ ଜାନା, କୁଛ୍‌ କୁଛ୍‌ ହୋତା ହେ ଏବଂ କୋଇ ମିଲ୍‌ ଗେୟାର ଗୀତକୁ ଅତି ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ନୃତ୍ୟରେ ସଜାଇଛନ୍ତି ଏହି କଲେଜ୍‌ ଛାତ୍ରୀ।

ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ଧୁମ୍‌ ମଚାଉଥିବା ଏହି ନୃତ୍ୟଟିକୁ ନେଇ ସବୁ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା। ଏହି ନୃତ୍ୟଟି ଓଡ଼ିଶାର କେଉଁ ଏକ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କାରଣ ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ଅପଲୋଡ଼ ହୋଇଥିବା ଏହି କଣ୍ଟେଣ୍ଟ ବିଷୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ନାହିଁ। କେବଳ ‘ଓଡ଼ିଶା କଲେଜ୍‌ ଗାର୍ଲ ଡ୍ୟାନ୍ସ’ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ତେଣୁ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଗୁଡ଼ିକ ଏହି ଦୃଶ୍ୟଟି ଓଡ଼ିଶାର କେଉଁ ଏକ କଲେଜ୍‌ର ବୋଲି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ ଜାନୁୟାରୀ ୨ ତାରିଖରେ ୟୁ-ଟ୍ୟୁବ୍‌ରେ ଅପଲୋଡ଼ ହୋଇଥିବା ଏହି ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିଡିଓକୁ  ୬ ମାସ ଭିତରେ(୩ ଜୁନ୍‌ ୨୦୧୭ ସୁଦ୍ଧା) ୧୫ ଲକ୍ଷ ୧୩୪ ହଜାର ୪୨୭ ଜଣ ଦେଖି ସାରିଲେଣି।  ଜି-ନ୍ୟୁଜ୍‌, ଏନଡିଟିଭି ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆଟୁଡେ ଭଳି ଲୋକପ୍ରିୟ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ଏହି ଭିଡିଓଟି ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।