ସମଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କରେ ଦୁଇ ପୁରୁଷ, ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ

ୱାଶିଂଟନ୍: ଝିଅଟିଏ ବୋହୂ ହେଲାପରେ ସ୍ୱପ୍ନ ଥାଏ, ସେ କେବେ ମାଆ ହେବ। ଘରକୁ ପିଲାଟିଏ ଆସିଲେ ସମସ୍ତେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି। ମିଠା ବାଣ୍ଟନ୍ତି। ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ଓ ସାହି ପଡ଼ିଶାଙ୍କୁ ବି ଏହି ଖୁସିରେ ସାମିଲ୍ କରାଯାଏ। ଝିଅଟି ମାଆ ହୋଇଥିବାରୁ ଉଭୟ ବାପ ଓ ଶାଶୂଘରେ ସମସ୍ତେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି। ତେଣୁ ଝିଅଟିଏ ଗର୍ଭ ଧାରଣ କରିବାଠୁ ପିଲା ଜନ୍ମ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ନଜର ରହିଥାଏ।

କିନ୍ତୁ ଆମେରିକାର ଦୁଇ ପୁରୁଷ ଟ୍ରିଷ୍ଟନ୍ ରିସ୍ ଓ  ‍ବିଫ୍‌ ଚାପ୍ଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଏ ଖବର ଏକ ନୂଆ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଏ ଦୁହେଁ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ହୋଇଥିଲେ ବି ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ। ଟ୍ରିଷ୍ଟନ୍ ସ୍ତ୍ରୀ, ବିଫ୍ ସ୍ୱାମୀ। ଉଭୟ ଗେ-ସଂପର୍କ ବା ସମଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରି ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ବିବାହ ନୁହେଁ, ଟ୍ରିଷ୍ଟନ୍ ରିସ୍ ଗଭବର୍ତ୍ତୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏ ଖବର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଲା। କିଛିଦିନ ପରେ ଯଦି ସବୁ ଠିକ୍ ଠାକ୍ ରହେ, ତେବେ ଟ୍ରିଷ୍ଟନ ମାଆ ଓ ବିଫ୍ ବାପା ହୋଇଯିବେ। ଆମେରିକାରର ଆରିଂଗନ୍‌ରେ ଏହା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୬ରେ ଟ୍ରିଷ୍ଟନ୍ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଛଅ ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଏ ଦୁଇ ପୁରୁଷ ଲଭବାର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଆଉ ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତି ହେବ ବୋଲି ଆଶା ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଟ୍ରିଷ୍ଟନ୍ ପୁଣି ଗର୍ଭବତୀ ହେବାରୁ ଉଭୟ ବହୁତ ଖୁସି। ଉଭୟଙ୍କ ମନରେ  ନୂଆ ଆଶା ସଞ୍ଚୟ ହୋଇଛି।