ପୁଣି ବାତିଲ ହେଲା ଏସିଆ କପ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଭାଇରସର ପ୍ରଭାବ ଆଉଏକ ବଡ଼ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉପରେ ପଡ଼ିଛି । ଜୁନ୍ ମାସରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ହେବାକୁଥିବା ଏସିଆ କପ୍ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ବାତିଲ୍ କରିଦିଆ ଯାଇଛି । ଆୟୋଜକ ବୁଧବାର ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଗତବର୍ଷ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାକିସ୍ତାନରେ ଆୟୋଜନ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ କରୋନା କାରଣରୁ ଏହାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଆଶଲେ ଡି’ ସିଲଭା କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ଭାଇରସକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସିଆ କପର ଆୟୋଜନ କରିବା ଉଚିତ୍ ହେବନି। ହୁଏତ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇନପାରେ, କାରଣ ସବୁ ଟିମ୍ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଲାଗୁଛି ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୩ ବିଶ୍ୱ କପ୍ ପରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯିବ । ଶୀଘ୍ର ଏସିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ସଂଘ ଏହାର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଅଧିକ ବ୍ୟାପିଛି । ଅନେକ ଦେଶର ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏସିଆ କପକୁ ବାତିଲ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା । ଏସିଆ କପ୍ ବାତିଲ୍ ହେବାର ବଡ଼ କାରଣ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କୁହାଯାଉଛି ।

ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଜୁନରେ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପର ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ କରିବ, ଯେଉଁଠାରେ ଦଳ ଟାଇଟଲ୍ ମୁକାବିଲାରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ । ଏସିଆ କପ୍ ଯଦି ଭାରତ ନଖେଳିବ, ତାହେଲେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜକ ଦଳକୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଥାନ୍ତା ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।