ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବେ ଗିଲ୍!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପାଞ୍ଚମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବଡ଼ ଝଟକା ଲାଗିପାରେ । ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ ଭାରତୀୟ ଓପ୍ନର ଶୁବମନ୍ ଗିଲ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି । ଗିଲଙ୍କୁ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଆଘାତ ଲାଗିଛି, ଯାହା ଗୁରୁତର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ହେଲେ ଅଗଷ୍ଟ ୪ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ଅପରେସନ୍ କରାଇବା ଜରୁରୀ କି ନାହିଁ, ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ ।

ପିଟିଆଇ ଖବର ମୁତାବକ, ଗିଲ୍ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଆଘାତ କାରଣରୁ ପୂରା ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅଭିମନ୍ୟୁ ଈଶ୍ୱରନଙ୍କୁ ଟିମରେ ସାମିଲ୍ କରାଯାଇପାରେ । ଅଭିମନ୍ୟୁ ଏବେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ବାଇରେ ଅଛନ୍ତି । ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ସିନିୟର ଅଧିକାରୀ ନାଁ ଗୁପ୍ତ ରଖି କହିଛନ୍ତି, ଶୁବମନ୍ ପୂରା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ହେଲେ ଏବେବି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ମାସେରୁ ଅଧିକ ସମୟ ରହିଛି । ଆମେ ଏତିକି ଜାଣିଛୁ ଯେ ଆଘାତ ଗୁରୁତର। ଲାଗୁଛି ଗିଲଙ୍କ ପେଣ୍ଡା ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ଅଛି କିମ୍ବା ହାମଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ ଇଞ୍ଜୁରୀ ହୋଇଛି, ଯାହାକୁ ଠିକ୍ ହେବା ପାଇଁ ସମୟ ଲାଗିବ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଆଘାତ କେବେ ଲାଗିଲା, ତାହା ଜଣା ନାହିଁ । ଟିମରେ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ ଓ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ୍ ଭଳି ବିକଳ୍ପ ଓପ୍ନର ଅଛନ୍ତି। ଯଦି ଗିଲ୍ ବାଦ୍ ପଡ଼ନ୍ତି, ତାହେଲେ ଈଶ୍ୱରନଙ୍କୁ ଟିମରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗିଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖରାପ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପରେ ଗିଲ୍ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ୫୧ ହାରରେ ରନ୍ କରିଥିବା ଗିଲ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ମାତ୍ର ୧୯.୮୩ ହାରରେ ୧୧୯ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ଗିଲ୍ ଆଇପିଏଲରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଫ୍ଲପ୍ ରହିଥିବା ବେଳେ ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପର ଫାଇନାଲର ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ସେ ୩୬ ରନ୍ ହିଁ କରିଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।