ହାତୀ ସହ ଖଚଡାମି : ବଣ ଭିତରେ ଗୋଡ଼ାଗୋଡ଼ି, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ

ଆଠଗଡ଼ (ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର): ଆଜି ଯୁବ ପିଢ଼ି କିଛି ଶିଖିବା ମୁଡ୍‌ରେ ନାହାଁନ୍ତି। ଜାଣିଶୁଣି ବିପଦକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛନ୍ତି। ହାତୀ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ହାତୀ ସହିତ ସେଲ୍‌ଫି ଉଠାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଲୋକର ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା। ଆଜି ପୁଣି ସେମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଆଠଗଡ଼ରେ।

ଜଙ୍ଗଲରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବା ଗୋଟିଏ ହାତୀ ଆଠଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘୂରି ବୁଲୁଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଜାଣିପାରି ହାତୀର ଅତି ନିକଟକୁ ଯାଇ ଘଉଡାଉଥିଲେ। ମାତ୍ର ହାତୀଟି ଶୁଣ୍ଢ ହଲାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଘଉଡାଉଛି। ଲୋକେ ଜୀବନ ବିକଳରେ ଦୌଡ଼ୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୨ ତାରିଖରେ ଗୋଟିଏ ହାତୀ ରାଉରକେଲା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଣ୍ଡିଆକୁଦ ଗାଁରେ ପଶି ଯାଇଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଜାଣିପାରି ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ହାତୀଟିକୁ ଘଉଡାଇ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଅଶୋକ ଭାରତୀ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ହାତୀର ନିକଟକୁ ଯାଇ ସେଲ୍‌ଫି ନେଉ ଥିଲେ। ହାତୀଟି ତାଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ ଟାଣି ନେଇ କଚାଡ଼ି ଦେଇଥିଲା। ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୁତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହାକୁ ନେଇ ଗାଁରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ ଓଡ଼ିଶା ରିପୋର୍ଟର ଖବର ଏବେ ଟେଲିଗ୍ରାମ୍ ରେ। ସମସ୍ତ ବଡ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ।