ଆଇପିଏସ୍ ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ଛାଡ଼ିଲା ବିଏମ୍‌ସି

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିବା ବିହାର କ୍ୟାଡରର ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ମୁକ୍ତ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ବିହାର ପୁଲିସ୍‌ର ଅନୁରୋଧକ୍ରମେ ବ୍ରିହାନମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ନିଗର (ବିଏମ୍‌ସି) ତାଙ୍କୁ ୫ ଦିନର କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ପରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଛି। ତେବେ ବିନୟ ତିୱାରୀ ତାଙ୍କ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଟିକେଟ୍ ଦେଖାଇବା ପରେ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ଛାଡ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ବିଏମ୍‌ସି। କିନ୍ତୁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ସେ ଅଗଷ୍ଟ ୮ ତାରିଖ ଅର୍ଥାତ୍ ଶନିବାର ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଛାଡ଼ି ଯାଇ ପାରିବେ। ସେ ବିମାନ ବନ୍ଦର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଗାଡ଼ିରେ ଯିବେ ଓ ସମସ୍ତ ଏସ୍‌ଓପିକୁ ପାଳନ କରିବେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କ ବାପା କେ.କେ ସିଂହ ପାଟନାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା ଦେବା ପରେ ସେଠାକାର ଏକ ପୁଲିସ୍ ଟିମ୍ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ୍‌ର ସହଯୋଗ ମିଳି ନଥିବା ବେଳେ ଆଇପିଏସ୍ ବିନୟ ତିୱାରୀ ଏହି ଟିମ୍‌ରୁ ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌କୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେ ଅଗଷ୍ଟ ୨ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇଡ଼୍‌ରେ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବିହାର ପୁଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରାଯିବା ସହିତ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଥିଲା। ଏପରିକି ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ଗୃହବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ବିହାର ପୁଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ ଅଭଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା। ଏପରିକି ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ବିଏମ୍‌ସିର ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିହାର ସରକାର ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି। ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟ ରିୟା ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସାରିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବସିଛନ୍ତି ୫ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ , କାହିଁକି ମିଳୁନି ନିଯୁକ୍ତି?

ଅଫିସ୍‌ରେ ପଶି ନବୀନଙ୍କୁ ଗାଳିଦେଲେ, ମାଡ଼ ମାରିଲେ!

ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୩୮୩୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, କେଉଁ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେତେ ପଢ଼ନ୍ତୁ

କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଇ ଏମିତି କହିଲେ ଡାକ୍ତର

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୩୪୫ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସେଥିରୁ ୨୪୪ ଲୋକାଲ୍‌ କେସ

‘ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପିକ୍‌ରୁ ତଳକୁ ଖସିଲାଣି’

ସଂସଦ ଢାଞ୍ଚାରେ ବସିବ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନ, ବିଧାୟକଙ୍କ ସିଟ୍ ସାମ୍ନାରେ ଲାଗିଛି କାଚ

ଘରୁ ମିଳିଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ

ବିଜୟରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଆରମ୍ଭ କଲା ବିରାଟଙ୍କ ଆରସିବି

କଭି ଖୁସି କଭି ଗମ୍ ହେଉଛି ‘ବିଜେଡି-ବିଜେପି’ ରାଜନୀତି: ନିରଞ୍ଜନ

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦେଲେ ବିଜେଡି ସଭାନେତ୍ରୀ

ନୀଳାଚଳ ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ଜର୍ସି ଉତ୍ସର୍ଗ କଲେ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍