ବିଦେଶିନୀଙ୍କ ମୁହଁରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା: ଭାଇରାଲ ହେଲା ଭିଡିଓ

ସଙ୍କଟମୋଚନ ମହାବୀରଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ରୂପରେ ପୂଜା କରାଯାଇଥାଏ। ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠ କଲେ ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଇଥାଏ। ମନରୁ ଭୟ ଦୂର ହୋଇଯିବା ସହ କଠିନରୁ କଠିନ କାମ ସରଳ ହୋଇଯାଏ। କେବଳ ହିନ୍ଦୁ ସମାଜ ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ ଧର୍ମର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ବଜରଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଚାଳିଶା ପାଠ କରିଥାନ୍ତି। ଲୋକେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଶୈଳୀରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠ କରିଥାନ୍ତି। ଆମେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠର ଏମିତି ଏକ ରୂପ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛି ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ଖାଲି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ନାହିଁ ଏହାର ଧୂନ୍‌ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଛି ଯେ ଆପଣ ହନୁମାନଙ୍କ ଭକ୍ତିରେ ଲୀନ ହୋଇଯିବା ସହ ନାଚିବାକୁ ଲାଗିବେ। ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ହେଲା ଏହି ଭିଡିଓ କୌଣସି ହିନ୍ଦୁ କିମ୍ବା ଭାରତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିନାହାନ୍ତି। ଜଣେ ବିଦେଶୀ ମହିଳା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓରେ ବିଦେଶୀ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ପାଠ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଫ୍ୟାସନ୍‌ ପାଇଁ ସେ ଏହାକୁ ପାଠ କରୁନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କଠାରେ ପୂରା ଭକ୍ତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ନୀତି ଅନୁସାରେ ସେ ଚାଳିଶା ପାଠ ବେଳେ ଜୋତା ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।